Kilka dni temu autorzy bloga Happy Cow opublikowali ranking miast najbardziej przyjaznych weganom. Warszawa znalazła się na 3 miejscu, wyprzedził ją tylko Berlin i Los Angeles. Redakcja Mówią Na Mieście nie była zaskoczona. Mamy tyle świetnych knajp, które serwują wege dania, a co chwila te „mięsne” restauracje dokładają do swojego menu kilka wegańskich potraw. Sprawdźcie nasze ulubione.

Falafel Bejrut

Falafel na milion sposobów – tak można po krótce opisać Falafel Bejrut. W picie, na talerzu, z frytkami, z hummusem, z warzywami, to wszystko w lokalach na Nowolipkach i Moliera. Zestawy są tak sycące przez odpowiednio dobrane ze sobą składniki, że jeśli jesteście na randce i jesteście po prostu głodni to i tak weźcie zestaw dla jednej osoby. Zestaw dla dwojga jest dla dwóch bardzo głodnych osób albo po prostu dla trzech. Czy może być coś piękniejszego?

restauracja wegańska


Lokal Wegan Bistro

Absolutnym hitem w Lokal Wegan Bistro jest schabowy. Podany z ziemniakami i surówkami wyglądem przypomina tego tradycyjnego, z taką różnicą że ten jest zrobiony z soi. Zawsze dobieramy do niego kompot i czujemy, że wehikuł czasu działa. Powracamy do niedzielnego obiadu z czasów dzieciństwa, w którym mama podawała schabowego z ziemniakami, mizerią i świeżym kompotem. Rozmarzyliśmy się.

restauracja wegańska

 

Tel Aviv

Uwielbiamy jeść i popijać wino w niezwykle klimatycznym podwórku przy Poznańskiej. Tel Aviv przyciąga różnorodnością i egzotyką. Za każdym razem gdy odwiedzamy Tel Aviv czujemy się jakbyśmy byli nad morzem Śródziemnym zajadając najlepszą w mieście szakszukę. Polecamy – weźcie przyjaciół, rodzinę, zwierzęta (to kolejny plus wszystkich wege miejsc – zwierzaki są zawsze mile widziane) i pędźcie do warszawskiego Tel Aviv.

restauracja wegańska