BOVSKA, czyli Magda Grabowska-Wacławek, szturmem i z wielkim przytupem wdarła się na polską scenę muzyczną. Nie bez kozery została okrzyknięta jednym z najważniejszych debiutów muzycznych roku 2016. Pierwszy nakład jej debiutanckiej płyty „Kaktus” został wyprzedany 2 dni po premierze, a utwory z tej płyty jeszcze przed premierą biły rekordy popularności w Internecie. Do dziś odtworzono je ponad 10 MILIONÓW razy. Artystka może pochwalić się Złotą Płytą za sprzedaż̇ ponad 10 000 egzemplarzy singla „Kaktus” oraz nominacją do nagrody FRYDERYK 2017 w kategorii Debiut Roku.

 

 

Zaledwie rok od premiery swojej pierwszej płyty, Bovska zaprezentowała drugi album - „Pysk”. To energia i haj. Ciemność i światło, w połączeniu z lekkością i rytmicznością beatu. Łagodność wokali, które jednak często nieoczekiwanie tną na ostro. To świat oglądany przez pryzmat wyobrażeń i humoru, czasem z przymrużeniem oka. A chwilami bardziej na poważnie, choć z dystansem. „Pysk” to kontrasty, wycieczki na kosmodrom, intymność ciała, miłość i kochanie. „Pysk” to wreszcie wybuch koloru i sposób zmierzenia się z rzeczywistością, poprzez spoglądanie na świat i ludzi przez pryzmat piosenek. Nie zawsze o sobie. A to wszystko w oparach gęstego warszawskiego smogu, gdzie czasem można dostać w pysk. Podobnie jak w przypadku albumu „Kaktus", Bovska jest współautorką̨ swojej nowej płyty, którą stworzyła we współpracy z Janem Smoczyńskim. Będzie to pierwszy warszawski, plenerowy koncert wokalistki, po wydaniu nowej płyty. 

„HAJ”, czyli pierwszy singiel zapowiadający wydawnictwo i będący swego rodzaju mostem pomiędzy debiutem Bovskiej a jej drugą płytą, ukazał się jeszcze latem 2016 roku. Drugim singlem zwiastującym album jest utwór „Cyrk”, do którego teledysk to mocno metaforyczna podróż po wielobarwnym, cyrkowym świecie, w którym absolutnie wszystko jest możliwe. To opowieść pół żartem – pół serio. To doskonała zapowiedź płyty, która zarówno tekstowo jak i brzmieniowo mieni się wieloma kolorami.

 

 

Magda, jest absolwentką warszawskiej ASP i Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Dzięki temu posiada własny, oryginalny pomysł nie tylko na muzykę, ale również na scenografię, charakteryzację, oprawę wizualną. I za to właśnie uwielbiają ją fani! Za naturalność
i niesamowitą energię, którą czuję się na jej koncertach. Biorąc pod uwagę wszechstronność artystyczną wokalistki, w tą sierpniową letnią noc fani Bovskiej mogą spodziewać się absolutnie spektakularnego wystąpienia, wszystko w przepięknym letnim anturażu iskrowego ogrodu!  

BOVSKA występowała na najważniejszych festiwalach w kraju: Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Slot Art. Festiwal i Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Była też jedyną gwiazdą z Europy, która zagrała koncert podczas tegorocznej edycji festiwalu Shimokitazawa Sound Cruising w Tokio. 

Sponsorem cyklu wakacyjnych koncertów muzycznych w letnim ogrodzie ISKRY jest marka Lech Premium.