Na chodniki wylewa się muzyka – w zaimprowizowanych straganach sprzedaje się kasety, nieopanowanie rośnie liczba odtwarzaczy wideo, a swój złoty okres przeżywają wypożyczalnie filmów. W publikacjach pojawia się z kolei nowy, agresywny język promocji. 
Właśnie dlatego barStudio, Plac Defilad, Kinoteka PKiN oraz Solopan Polska zapraszają na sentymentalną podróż do kina lat 90. Pokażemy filmy, które bez dwóch zdań są dziś klasykami kina. Będzie różnorodnie, eklektycznie, dokładnie tak jak wyglądała, i jak ją pamiętamy, ostatnia dekada XX wieku.

11.08 – Underground (reż. Emir Kusturica)
Najgłośniejszy i zarazem najbardziej kontrowersyjny z filmów Emira Kusturicy - jest swoistym artystycznym katharsis bałkańskiego twórcy, pełną pasji, subiektywną wypowiedzią o losie narodów byłej Jugosławii i ich historii od czasów II Wojny Światowej po rok 1991. Niezwykłe dzieje małej społeczności, która chroni się przed niebezpieczeństwami wojny w podziemiach i produkuje tam broń dla partyzantów. Marko, który jest łącznikiem pomiędzy dwoma światami, świetnie się czuje w tej roli. Do tego stopnia, że kiedy wojna się kończy nie informuje o tym mieszkańców podziemia. Dopiero po pięćdziesięciu latach udaje im się wyjść na wolność, gdzie, jak się okazuje, wojna trwa nadal.

PROGRAM
10.08 - Underground
17.08 – Zwiąż mnie
24.08 – Przed wschodem słońca 
31.08 - Truposz