U boku Andrzeja Chyry, w rolach drugoplanowych w „Ach śpij kochanie” wystąpili Bogusław Linda, Andrzej Grabowski oraz Arkadiusz Jakubik, nadając ekranowym wydarzeniom jeszcze większej emocjonalności oraz moralnej niejednoznaczności. 

 

Bogusław Linda zagrał majora Olszowego

postać bardzo ważną w życiu Karskiego (Schuchardt), bowiem będącą jego mentorem, człowiekiem, który tak naprawdę uratował go z trudnej sytuacji w dzieciństwie. 

Andrzej Grabowski wcielił się bezwzględnego i zawsze kalkulującego na chłodno prokuratora Waśko

który przez większość czasu trwania pozostaje dla widza enigmą – czy jest „umoczony”, czy jednak wykonuje po prostu swoją pracę w stylu, który mu odpowiada? 

 

 

Z kolei Pajek w wykonaniu Arkadiusza Jakubika to postać nieco bardziej humorystyczna. 

Najbliższy współpracownik Karskiego jest bowiem prześladowany przez krakowskie gołębie, które doprowadzają go do szału. Ale to także postać bardzo nieoczywista, złożona, mężczyzna, który nie zgadza się na otaczającą go rzeczywistość i topi smutki w alkoholu. Również dlatego, że i on skrywa w głębi serca tajemnicę, która nie pozwala mu spać spokojnie.

Andrzej Chyra wciela się w postać Władysława Mazurkiewiczazwanego Pięknym Władkiem. 

To król życia, zamożny kobieciarz, szanowany obywatel, ale także człowiek o zaskakujących powiązaniach, hipnotycznym uroku i niejasnej przeszłości.

 

 

Bądź gotów na pojawienie się zwiastuna ostatecznego, zobacz najnowszą zapowiedź!

Od kilku lat w Krakowie i okolicach znikają ludzie. W sumie 67 osób. Młody śledczy Karski, wbrew swoim przełożonym, stawia hipotezę o seryjnym mordercy. Wkrótce w kręgu podejrzanych pozostaje tylko jeden człowiek: Władysław Mazurkiewicz zwany Pięknym Władkiem. To król życia, zamożny kobieciarz, szanowany obywatel, ale także człowiek o zaskakujących powiązaniach, hipnotycznym uroku i niejasnej przeszłości. Karski w trakcie śledztwa zaczyna napotykać na coraz większe trudności. Znikają dowody i akta spraw. Ludzie, którym ufał odwracają się przeciw niemu, a między nim i podejrzanym tworzy się nietypowa relacja… A w tle całej sprawy jak duch pojawia się tajemnicza piękna kobieta.

 

 

„Ach śpij kochanie” 

w kinach 20 października

Reżyseria: Krzysztof Lang

 

Obsada:

Andrzej Chyra 

Tomasz Schuchardt 

Bogusław Linda 

Andrzej Grabowski 

Karolina Gruszka 

Katarzyna Warnke 

Arkadiusz Jakubik 

Katarzyna Figura 

Iza Kuna 

Jerzy Trela 

Ireneusz Czop

GATUNEK: thriller 

PRODUKCJA: Polska 2017