HUCCI ZAMIAST ONRY

Z przyczyn niezależnych od organizatora nie dojdzie do skutku koncert francuskiego artysty Onry. Na niespełna dwa tygodnie przed festiwalem, z powodów zdrowotnych musiał on odwołać swój występ na Up To Date i wszystkich punktach trasy przez najbliższe 3 miesiące. Jego miejsce w programie festiwalu wypełni HUCCI - urodzony w Nowej Zelandii, a wychowany w Brighton w Anglii niezwykle utalentowany dwudziestolatek, którego twórczość jest zarówno melancholijna, zmysłowa, mroczna jak i taneczna. Ma na koncie dziesiątki świetnie przyjętych EPek, album datowany na 2015r., wsparcie największych trapowych producentów i występy dookoła globu. Cieszymy się, że już w tym roku będzie mógł wystąpić przed aptudejtową publicznością.

UP TO DATE FESTIVAL TO NIE TYLKO MUZYKA

8 LAT UP TO DATE FESTIVAL W OBIEKTYWIE- WYSTAWA

Od 29.08.2017 r. do 13.09.2017 r. na Rynku Kościuszki można będzie podziwiać wystawę prezentująca 8 lat festiwalu w obiektywie. Festiwal już od blisko dekady dumnie prezentuje miasto jak i region, co doceniono licznymi wyróżnieniami. Z roku na rok przybywa kolejnych laurów i chluby dla Białostoczan od Białostoczan. Promowanie miasta, regionu, kultury to największy sukces, w którym może uczestniczyć każdy z Nas Podlasian. Zobaczcie jak przez tych 8 lat festiwal zmieniał się i wzrastał przy wsparciu i współpracy z lokalnym środowiskiem i sztabem oddanych sprawie wolontariuszy.

THERE WILL BE NO OTHER FOREST - WYSTAWA

Peter Cusack, Martyna Poznańska

7.09 - 10.09, 12.09 – 13.09, 

Galeria Arsenał, ul Mickiewicza 2, 10:00 – 18:00, 

wstęp bezpłatny

otwarcie wystawy – 7.09.2018 godzina 18:00

We współpracy z festiwalem Unsound w Krakowie oraz Galerią Arsenał Up To Date Festival zaprasza na wystawę do Galerii Arsenał poświęconej Puszczy Białowieskiej. Puszcza Białowieska to największe pozostałości pierwotnego lasu w Europie oraz dom wielu unikatowych gatunków roślin i zwierząt. Wzmożone wycinki drzew na tym terenie wzbudzają wiele kontrowersji, co odzwierciedla się w debatach, protestach, a także w pracy autorów wystawy -  Petera Cusacka i Martyny Poznańskiej.

There Will Be No Other Forest to połączenie dokumentacji dźwiękowej z innymi, bardziej abstrakcyjnymi sposobami umożliwiającym przeżywanie Puszczy. Głównym przedmiotem zainteresowania wystawy są bliskie związki zachodzące między ludźmi a lasem oraz wewnętrzne zależności samej puszczy.

SZCZEGÓŁOWY ROZKŁAD JAZDY UP TO DATE FESTIVAL 2017

Up To Date Festival zawsze unikał programowania swoich wydarzeń na skróty. Kluczem do osiągnięcia zamierzonego efektu nigdy nie były po prostu najpopularniejsze nazwiska. Po ośmiu latach prezentacji tego co w elektronice i rapie legendarne, najciekawsze i najbardziej fascynujące, Festiwal może dziś pochwalić się lojalną i wymagającą publicznością. Ciekawość tego, co spotka nas po dotarciu na miejsce koncertów jest jednym z największych magnesów tego wydarzenia, który przyciąga do Białegostoku rekordową jak na lokalne wydarzenia publiczność spoza Białegostoku.

AKCJA 50+ ZABIERZ RODZICÓW NA UTDF

W tym roku powracamy z akcją 50+ na festiwalu Up To Date. Jest to jedyna w swoim rodzaju okazja, by pokolenie, którego młodość przypadła nieco wcześniej, mogło również dotknąć „naszej” kultury muzycznej. Było by nam niezwykle miło, gdybyście chcieli na festiwal Up To Date przyjść ze swoimi rodzicami, babciami czy ciotkami. Wejdźcie w tę samą przestrzeń i wspólnie cieszcie się muzycznym światem, który dla Was stworzymy.

 ZASADY SĄ PROSTE:

 → W dniu festiwalu, każda osoba mająca powyżej pięćdziesięciu lat może uczestniczyć w nim za darmo. Wystarczy dowód osobisty.

 → Warto się spieszyć z przyjściem, bo ta oferta zależy od ilości uczestników i na pewno nie będzie trwała przez całą imprezę.

 → Zastrzegamy sobie prawo do odwołania akcji „50+" w dowolnym momencie z powodu ograniczonej pojemności obiektu.

 → Akcja dotyczy wyłącznie wydarzeń na Stadionie Miejskim, nie dotyczy więc Centralnego Salonu Ambientu, który odbywa się w innych lokalizacjach.

www.uptodate.pl/50plus

CENTRALNY SALON AMBIENTU W MUZEUM RZEŹBY IM. ALFONSA KARNEGO

W sobotę, drugi dzień festiwalu jego organizatorzy zapraszają miłośników ambientu do Muzeum Rzeźby im. Alfonsa Karnego w Białymstoku. Muzeum mieści się w zabytkowej willi przy ul. Świętojańskiej 17 w Białymstoku. Dziś oglądać tu możemy zachowany dawny układ pomieszczeń, fragmenty oryginalnych papierowych tapet, sztukaterie, polichromie, plafony, boazerie i fragmenty posadzek. Willa ta, wraz z całym okalającym go ogrodem, jest najlepiej zachowanym w Białymstoku przykładem miejskiej rezydencji z końca XIX wieku. W przypadku niesprzyjającej aury występy artystów odbędą się w Operze i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej – o szczegółach i ewentualnej zmianie lokalizacji będziemy informować w festiwalowych kanałach informacyjnych (uptodate.pl praz Facebook)

Podobnie jak przed rokiem po zakończeniu koncertów w ramach Centralnego Salonu Ambientu specjalna linia autobusowa „Pozdro Techno” przewiezie uczestników na Stadion Miejski, gdzie ulokowane będą pozostałe cztery sceny muzyczne.

PROMOCJE DLA FESTIWALOWICZÓW

PSS SPOŁEM I UP TO DATE FESTIVAL

Współpraca z silnym lokalnym partnerem jakim jest PSS Społem Białystok rozwija się z roku na rok. Po ubiegłorocznym miłym przyjęciu w tym roku ponownie do sklepów sieci trafiają kultowe już torby Pozdro Techno. Tylko w sobotę 9 września do każdych zakupów w wybranych sklepach PSS Społem otrzymacie Torbę Pozdro Techno w stylu Hugo Boss. Szczegóły na uptodate.pl

Akcja promocyjna z torbą to nie jedyna atrakcja, jaką przygotowaliśmy na ten rok we współpracy z PSS Społem. 9 i 10 września do każdego posiłku w barach PSS każdy uczestnik festiwalu otrzyma kompot gratis po okazaniu opaski festiwalowej. Oferta obowiązuje w następujących barach:

  • Centrum Astoria, Ul. Sienkiewicza 4
  • Bar Podlasie, Ul. Rynek Kościuszki 15
  • Bar Hermes, Ul. Zagórna 10
  • Bar Słowiański, Ul. Piastowska 11
  • Bar Topolanka, Ul. Wasilkowska 22/24

Specjalne ceny czekają także na uczestników festiwalu w kilku białostockich restauracjach, gdzie po okazaniu opaski również otrzymają rabat. Restauracje honorujące festiwalowe opaski to:

- Horyzont -20%

- Bułka z Masłem -15%

- Pan PacMan – 20%

- Pan Pączek – 20%

- Inna Bajka – 20%

Festiwalowicze taniej też pojadą taksówką. Cooltura Taxi przygotowała specjalnych 20% rabat dla wszystkich, którzy okażą specjalną festiwalową kartę rabatową. Tę będzie można odebrać od hostess przed wejściem na teren festiwalu.

STREFA WYSTAWCÓW NA UP TO DATE FESTIVAL

Obok czterech muzycznych scen, które ulokowane zostały na terenie krytych parkingów Stadionu Miejskiego znalazło się także miejsce na nietypowe instalacje oraz stanowiska wystawiennicze. W przestrzeni festiwalowej pomiędzy występami kolejnych artystów będzie można zapoznać nie tylko zaopatrzyć się w kultowe ubrania marki Pozdro Techno czy podładować komórki w strefie T-Mobile, ale także zapisać się do bazy dawców szpiku, pomóc w adopcji psów razem z Happy Dogs czy wreszcie sfotografować się z Fiatem 126p, festiwalową maskotką, która od lat towarzyszy wydarzeniu i przebiera co raz to nowe wcielenia. 

Na terenie festiwalu znalazło się także miejsce na kolejną instalację - MANIECZKI DANCE MISSION autorstwa Gregor Różańskiego i Mateusza Kazuli. Celem tej artystyczno-badawczej misji jest wyprawa do dyskoteki „Ekwador” w Manieczkach. Ekwador jest absolutną ikoną dla sceny klubowej polskich peryferiów lat 90.. Legenda tego miejsca sprawiła, że słowo "manieczki" stało się w pewnym momencie przysłowiowym określeniem dla różnych odmian muzyki elektronicznej, które były tam grane. Twórcy projektu wybrali się w podróż specjalnie stuningowanym Volkswagenem Golfem, który miał w ten sposób oddawać ducha epoki, w którym Ekwador święcił największe tryumfy. Samochód ten będziecie mogli zobaczyć na parkingach Stadionu Miejskiego podczas festiwalu. 

Oprócz atrakcji dla ducha, festiwal również przewidział coś dla żołądka. Swoje strefy na festiwalu będą miały: Horyzont, Bułka z Masłem, PacMan, Pan Pączek, Inna Bajka, FrollDog i Lodziarnia 5Dębów i zapewnią uczestnikom również posiłki wegańskie i wegetariańskie.

UP TO DATE FESTIVAL SILNY RÓWNIEŻ LOKALNIE

Konsekwentna praca nad formułą i programem Festiwalu sprawia, że dziś chętnie wspierają go lokalni przedsiębiorcy.  W tym roku w zakresie druku wielkoformatowego, materiałów promocyjnych i innych niestandardowych nośników reklamowych Festiwal wspomagają Globart Print i 3form. Artyści na trasie miedzy warszawskim lotniskiem a Białymstokiem jak co roku bezpiecznie i komfortowo podróżować będą samochodami wypożyczalni East-Rent. Politechnika Białostocka zapewni dystrybucję energii na terenie Stadionu Miejskiego, a lokalni restauratorzy zadbają o to, by każdy kto pojawi się na Festiwalu nie musiał czuć głodu. Oficjalnym partnerem festiwalu w tym roku jest także Łomża Jasne Pełne, które jest oficjalnym festiwalowym piwem. Swoich przestrzeni do organizacji festiwalowych wydarzeń użyczają Opera i Filharmonia Podlaska, Muzeum Rzeźby im. Alfonsa Karnego oraz Galeria Arsenał.

PROMOCJA POLSKIEJ KULTURY POZA GRANICAMI KRAJU

Tegoroczna edycja festiwalu potwierdza, że Up To Date Festival przez osiem lat swojej obecności w miejskiej przestrzeni stał się marką, z którą chętnie współpracują nie tylko lokalni przedsiębiorcy, ale i środowiska działające w sferze kultury. Po raz kolejny festiwal wspiera Instytut Adama Mickiewicz i serwis Culture.pl, który w pomaga Festiwalowi w promowaniu polskiej kultury poza granicami kraju zapraszając do Białegostoku przedstawicieli środowisk muzycznych z innych krajów na Up To Date Festival jak i poprzedzający go Taste The East. A pomiędzy dwoma weekendami września we współpracy z Podlaska Regionalną Organizacją Turystyczną zaprasza tych samych gości na wycieczki prezentujące moc drzemiącą w naszym mieście i regionie.

CENY BILETÓW I ZNIŻKA DLA KLIENTÓW T-MOBILE

Nowością w tym roku jest zniżka dla klientów T-Mobile, którzy nadal będą mogli kupić bilety po cenach z POPRZEDNIEJ SPRZEDAŻOWEJ PULI. Liczba biletów w niższych cenach jest ograniczona i dostępna wyłącznie za pośrednictwem bileterii GOING. W celu uzyskania zniżki wyślij SMS o treści UTD pod numer 80557, otrzymany kod wprowadź podczas zakupu biletu na Going.pl

BILETY I KARNETY

Karnet Centralny Salon Ambientu - 79 PLN/69 PLN dla klientów T-Mobile  WYPRZEDANE

Karnet FULL - 189 PLN/159zł dla klientów T-Mobile - WYPRZEDANE

Karnet Stadion - 119 PLN/99 dla klientów T-Mobile

Bilet jednodniowy Centralny Salon Ambientu – 45 PLN – BLISKIE WYPRZEDANIA

Bilet jednodniowy Stadion Miejski – 65 PLN

Płatność w kasach biletowych w dniu festiwalu tylko gotówką