Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie muzyczne - cztery koncerty jazzowe pod patronatem laureata Grammy, Włodek Pawlik. W Łazienkach Królewskich wystąpią m.in. Włodek Pawlik Trio, Mike SternUrszula Dudziak i Mika Urbaniak.

Cykl koncertów, które odbędą się w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii, to jedyne w swoimi rodzaju połączenie miejsca ważnego dla polskiej historii z jazzem na najwyższym światowym poziomie. 

W XVIII-wiecznych, zabytkowych wnętrzach usłyszymy m.in. utwory z płyty "Night in Calisia", nagrodzonej Grammy w kategorii "Best Large Jazz Ensemble Album", poezję Jarosława Iwaszkiewicza w muzycznej aranżacji Włodka Pawlika oraz bożonarodzeniowe kolędy w jazzowym brzmieniu.  

Pierwszy koncert odbędzie się 29 września 2017 r. o godz. 18.00 w Teatrze Królewskim. Wystąpi Włodek Pawlik Trio, w składzie Włodek Pawlik (fortepian), Paweł Panta (gitara basowa) i Cezary Konrad (perkusja) W programie są utwory z płyt "America", "Anhelli" oraz "Night in Calisia".

W powyższym składzie formacja Włodek Pawlik Trio dokonała wielu znaczących nagrań, była też osią takich płyt, jak nagrodzona Grammy "Night in Calisia" czy "Nostalgic Journey - Jazz Suite Tykocin", "Struny na Ziemi" i "Wieczorem".

Drugi koncert z cyklu "Jazz w Łazienkach Królewskich" odbędzie się 27 października 2017 r. o godz. 18.00 w Teatrze Królewskim. Usłyszymy utwory z płyty "Struny na Ziemi", czyli wiersze Jarosława Iwaszkiewicza w muzycznej aranżacji Włodka Pawlika. Wystąpią: Lora Szafran i Marek Bałata (wokal), Robert Więckiewicz (recytacja), Włodek Pawlik (fortepian), Paweł Pańta (gitara basowa) oraz Cezary Konrad (perkusja).

Muzykę do wierszy J. Iwaszkiewicza Włodek Pawlik skomponował na zamówienie Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku, z okazji 30. rocznicy śmierci pisarza. W maju 2011 r. ukazała się płyta CD z tym materiałem, która w rankingu "Rzeczpospolitej" uznana została za najlepszy jazzowy album roku.

Trzeci koncert - Łukasz Pawlik Quartet feat. Mike Stern - odbędzie się 24 listopada 2017 r. o godz. 18.00 w Teatrze Królewskim. Wystąpią: Mike Stern (gitara elektryczna), Łukasz Pawlik (instrumenty klawiszowe), Dawid Główczewski (saksofony), Paweł Pańta (gitara basowa) i Cezary Konrad (perkusja). W programie koncertu są utwory m.in. z płyty "Lonely Journey", osadzonej w stylistyce fusion, z elementami world-music, funku i jazz-rocka. Fantastyczne recenzje, jakie zebrał krążek, a także udział w jej nagraniu Mike'a Sterna, jednego z największych wirtuozów gitary jazzowej naszych czasów, to dowód na to, że mamy do czynienia z jazzem najwyższej próby.

Podczas ostatniego koncertu, 15 grudnia 2017 r. o godz. 18.00 w Teatrze Królewskim, usłyszymy wyjątkowy duet matki i córki - Urszuli Dudziak i Miki Urbaniak. W jazzowym kolędowaniu towarzyszyć im będzie Włodek Pawlik Trio.

 


 

Bilety na pierwszy koncert - w cenie 80 zł normalny, 50 zł ulgowy - nabyć można w kasach Muzeum Łazienki Królewskie. 

Bilety na pozostałe trzy koncerty pojawią się wkrótce w sprzedaży. Informacja o tym zostanie podana na stronie internetowej Muzeum.

Lokalizacja: Stara Oranżeria, Teatr Królewski goo.gl/maps/qyAoKQFKiaJ2