Klub Szpitalna 1 znajduje się w samym sercu Krakowa. Ulokowany przy zbiegu ulicy Szpitalnej i Mikołajskiej, na tyłach Kościoła Mariackiego od strony Małego Rynku. Zbiera w jedno oddzielne mikroklimaty tych obszarów swoją otwartością sprawiając, że nawet przypadkowy przechodzień czuje się tam komfortowo. W tym tygodniu publiczność Szpitalnej 1 doświadczy jej wielopoziomowo.

W środę klasycznie odbędzie się na Szpitalnej 1 Open Decks, czyli cykl dedykowany każdemu miłośnikowi muzyki, któremu marzy się kariera djska. Cotygodniowe spotkania kierowane są dla wszystkich chcących spróbować swoich sił na profesjonalnym klubowym sprzęcie. Mają one charakter otwarty, zgłosić może się każdy. Zgłoszenia wysyłać można przez skrzynkę Facebook lub na adres info@szpitalna1.com. W tę środę odsłona winylowa, skierowana dla djów grających z czarnych placków. Warto aplikować, gdyż uczestnicy Open Decks mają szansę zostać zaproszeni do uczestnictwa w autorskim klubowym cyklu Fresh Start, który ma na celu prezentowanie mniej znanych djów szerszej publiczności. Grający mają także wtedy okazję sprawdzić wyjątkowy soundsystem Void znajdujący się w klubie.

W czwartek wyjątkowo imprezowo. Tego dnia nastąpi starcie dzikiego, tanecznego dancehall'u z energetycznymi i skocznymi junglami. Po raz pierwszy na Szpitalnej zagości Southern Madness . Wrzesień jest dla wielu jeszcze okresem wakacji, zatem nie ma lepszej możliwości niż poczucie jamajskich rytmów niż wizyta na Szpitalnej 1. Dancehall i jungle mają swoje korzenie w reggae, są jednak od nich zdecydowanie szybsze, gdzie artyści śpiewają do podkładów granych przez selektorów (dancehall) i charakteryzują się łamanym i uderzeniami breakbeat (jungle). 

W weekend spotkają się ze sobą dwa światy. Gościem Techno techyes, krakowskiego cyklu znanego z prezentowania ciekawej selekcji muzyki techno będzie Kaotik. Pochodzący z Warszawy rezydent kultowego sopockiego klubu Sfinks700 zaprezentuje krakowskiej publiczności swoje emocjonalne, często bardzo mroczne techno produkcje. Obok niego zagrają Bednarski, HiTrash, Martin Sharp i K-roll. Sobotnia noc na Szpitalnej upłynie przy dźwiękach spod znaku drum n bass oraz hardcore, a to za sprawą kolejnej już odsłony cyklu Neurodydaktyka, który prezentuje te zdecydowanie mniej popularne od techno, jednakże równie ciekawe gatunki muzyczne. Wystąpią m.in. K.T.M, Gretzky, Synthetic Vision czy Rootshot.

Bilety na wszystkie wydarzenia zakupić można w dniu imprezy na bramce. Wstęp na Open Decks jest bezpłatny. 

 

Klub Szpitalna 1

ul. Szpitalna 1

www.facebook.com/szpitalna1