Powodem, dla którego Microsoft z powrotem wezwał do szkoły dziennikarzy, jest nowa odsłona Akademii Office Junior, dostępna na stronie www.akademiaoffice.pl.

To cykl bezpłatnych szkoleń i warsztatów online z aplikacji Office, skierowanych do uczniów oraz ich rodziców. Eksperci Office przystępnym językiem w materiałach video tłumaczą najważniejsze funkcje Excela, Worda, OneNote’a, OneDrive’a i PowerPointa. Uczestnicy Akademii Office Junior dowiedzą się m.in. jak za pomocą kilku kliknięć przygotować piękną prezentację w programie PowerPoint, jak wykorzystać nieznane funkcje w aplikacji Word, jak opanować budżet w Excelu i do czego przydają się odręcznie spisane, cyfrowe notatki w OneNote, a także do czego służy wirtualny dysk OneDrive, w którym pomieszczą się wszystkie najważniejsze dla nas pliki (zdjęcia, dokumenty, filmy, muzyka etc.).

Dziennikarze, którzy wzięli udział w „Powrocie do szkoły z Office”, jako jedni z pierwszych mieli okazję przetestować wybrane funkcje aplikacji Office w warunkach szkolnych. Zajęcia poprowadził duet: Emilia Dankwa, aktorka znana m.in. z serialu Rodzinka.pl i świeżo upieczona szóstoklasistka oraz Radosław Sejda z polskiego oddziału Microsoft. Wszystkie lekcje przeprowadzono na komputerach Microsoft Surface Pro 4, z zainstalowanymi aplikacjami Office 365.

 

 

Pierwsze zetknięcie z technologią Microsoft w Szkole w Ząbkach nastąpiło w momencie odczytania krótkiego wiersza: „Żegnajcie letnie przygody”. Wiersz zadeklamował jednak nie człowiek, a program Microsoft Word, dzięki funkcji zamiany tekstu na mowę, czyli TTS (text-to-speech).