Wege Festiwal Silesia został tak dobrze przyjęty przed mieszkańców Śląska, że staje się już imprezą regularnie goszczącą w katowickiej Galerii Szyb Wilson.

Po bardzo pozytywnej reakcji na poprzednie edycje Wege Festiwalu Silesia, 17 września, czyli już w tę niedzielę impreza po raz czwarty zagości na Nikiszowcu. Ślązakom nie jest obcy temat wege, nie boją się też próbować. Poprzednie edycje odwiedzały zarówno osoby młode, całe rodziny, ale też osoby starsze – ciekawe nowych smaków. Wege Festiwal Silesia to targi, podczas których można dostać potrawy niezawierające mięsa, ryb, owoców morza, żelatyny. To okazja do zdegustowania takich specjałów jak: kremowe hummusy, domowe potrawy w wersji wege, aromatyczne falafele, słodkie baklawy, dodające energii zielone koktajle, bezmięsna burgery, wegańskie pierogi, wegetariańskie smaki z różnych kuchni świata jak i wegańskie ciasta, ciasteczka, lody. To również roślinne kosmetyki, oleje, ręcznie wykonane i nie testowane na zwierzętach.
Podczas tego wydarzenia będzie można również nabyć wegańskie ubrania, torby, gadżety użytku codziennego. 

Celem Wege Festiwalu Silesia jest uświadamianie nie tylko o kuchni wegetariańskiej i wegańskiej, ale również o stylu życia. Wege to nie tylko jedzenie, ale i również stan świadomości.

Tradycyjnie obok Wege Festiwalu Silesia odbędzie się Babski Trag. Tym razem odbywa się pod hasłem #piękno. Na targu będzie można dostać ubrania od projektantów, kosmetyki naturalne. Podczas tej edycji będzie można też spotkać się i porozmawiać z wieloma specjalistami z dziedziny urody, zdrowia, dietetyki. Będzie można zrobić badania, zaciągnąć porad ekspertów, zaczerpnąć konsultacji, otrzymać kupony promocyjne na zabiegi w salonach. To wszystko będzie możliwe w jednym miejscu, podczas Babskiego Targu. Podczas imprezy będzie miała miejsce również Babska wymiana ciuchowa. Polega ona na tym, że kobiety, którym zalegają jeszcze dobre ubrania w szafie, mogą się zgłosić do organizatorów i wziąć udział w wymianie. 

Szykuje się bardzo słoneczna, kolorowa i pełna smaków niedziela.
Zabierzcie rodzinę i zjedzcie na obiad coś innego niż roladę z kluskami i modrą kapustą. 

 

Kiedy: 17 września 2017 (godz. 12-19)

Gdzie: Galeria Szyb Wilson ul. Oswobodzenia 1 

Wege Festiwal Silesia vol.4 wydarzenie na fb: tutaj.

Babski Trag #piękno wydarzenie na facebooku: tutaj.