Po projekcji odbędzie się dyskusja, w której udział wezmą:
- GOŚĆ SPECJALNY: Marta Zaraska - dziennikarka naukowa, autorka książki "Mięsoholicy. 2,5 miliona lat mięsożerczej obsesji człowieka"
- Natalia Przybysz - wokalistka, autorka tekstów, wegetarianka
- Diana Słoniewska - współwłaścicielka sklepu Befsztyk
- Grzegorz Kłos - współwłaściel restauracji Ed Red Warszawa i Ed Red Kraków
Prowadzenie: Patrycja Siwiec, v-ce naczelna Magazynu Food Service
Bilet: 23 zł do kupienia w kasie oraz przez stronę Kina Muranów

Mięsna kolacja inspirowana filmem

We współpracy z FILMS for FOOD kolację inspirowaną filmem przygotuje restauracja Ed Red. Menu ułożył szef kuchni, Adam Chrząstowski, a wina dobrał Master Sommelier Adam Pawłowski.

21 września, godz. 20:00
Ed Red Warszawa, Plac Mirowski 1, Warszawa
Bilety i rezerwacje: tel: +48 530 051 055; warszawa@edred.pl
cena: 120 zł; z doborem win: 200 zł

Opis filmu

"Głód mięsa" / "Vleesverlangen"
reż. Marijn Frank / Holandia 2015 / 74'

Mimo wciąż rosnącej popularności wegetarianizmu większość z nas je na co dzień mięso. Czy to przyzwyczajenie, czy rodzaj uzależnienia? Reżyserka i równocześnie bohaterka filmu, staje przed trudnym wyborem pomiędzy miłością do mięsa, a racjonalnymi argumentami przeciwko produktom mięsnego przemysłu. Stara się pokazać różne perspektywy i rusza na kilkadziesiąt spotkań z osobami z najróżniejszych środowisk. Rozmawiała z rzeźnikami (m.in. odwiedza rzeźnię), przedsiębiorcami gastronomicznymi, ale i weganami, wegetarianami czy psychologami. Stawia nie zawsze wygodne pytania i pokazuje nieoczywiste odpowiedzi – a tym samym skłania nas do refleksji. Przede wszystkim zwraca uwagę na to, że warto mieć świadomość tego co jemy i jakie podejmujemy decyzje. A jak rozwiązuje swój prywatny dylemat? O tym przekonacie się oglądając film.