Muzeum Neonów
Tak, do Muzeum można wejść z psem. Tak, dzieje się to na warszawskiej Pradze. Czy to nie jest wspaniałe? Prawdopodobnie Muzeum Neonów jest jednym z nielicznych Muzeów na świecie (jeśli nie to które również zachęcają do odwiedzin z psem?), które zapraszają odwiedzających wraz ze swoim czworonogiem. Miejsce samo w sobie nie jest zbyt duże, ale jego duże przestrzenie, które możemy w nim zastać, świetnie odpowiadają psom różnego rodzaju. Są przestronnie rozplanowane, dzięki czemu nawet duży pies nie musi mijać się bezpośrednio z innymi odwiedzającymi.

Samo Muzeum jest magiczne, znajdują się tam eksponaty ściągnięte z całego kraju, znajduje się tam ponad sto eksponatów, przy każdym jest tabliczka z opisem. Jednak czy może być lepsze kulturalne miejsce, do którego możemy pójść razem z naszym ukochanym czworonogiem?

 

 

Melody

Melody znajdująca się na Jana Pawła II, zaoferuje każdemu przepyszne lody w waflach. Ciekawym pomysłem jest wafel bąbelkowy. Psy są tam mile widziane, nie trzeba prosić o miskę, obsługa sama z nią biegnie, aby przy okazji pogłaskać naszego czworonoga. Podczas naszej ostatniej wizyty usłyszeliśmy „przychodźcie częściej z pieskiem”. Czy to nie jest urocze?

 

 

Miąższ

Restauracja Miąższ otworzyła się w 2015 roku w miejscu, gdzie była winiarnia. Wnętrze jest bardzo oryginalne, a menu krótkie i konkretne. W lokalu znajdziemy między innymi przepiękny ogród zimowy. W sezonie letnim mają otwarty ogródek, w którym psiaki mogą sobie swobodnie biegać, a obsługa przychodzi do Was do kilka minut po to, aby głaskać waszego czworonoga. Po prostu #najlepiej

 

 

Pizza Boyz

Pizzeria znajdująca się na ulicy Solec na Powiślu, otworzona przez właścicieli pobliskiego Mr Pancake. W menu znajdziemy autorskie placki: Mango Kreweta z krewetkami, Eazy Pizza z mozzarellą czy Fryty Boys z bekonem i frytkami i wiele innych. Właściciele są miłośnikami psów, często biorą swojego pieska do pracy. Łatwo się domyślić, że każdy inny pies jest tak mile widziany.

 

 

Falafel Bejrut

Falafel Bejrut to wege knajpa znajdująca się na Śródmieściu, przy ulicy Nowolipki 15. Do Falafela wystarczy po prostu wejść z psem, a od razu ktoś z obsługi przyniesie Ci miskę z wodą. Poza tym nasze zwierzaki są miłośnikami falafela z frytkami, więc bierzemy obiad dla dwojga.

 


Tekst: Paulina Dufek