Pasażerowie pociągu TLK Rataj kursującego na trasie Warszawa - Gdynia - Warszawa oraz EIC Tatry jeżdżącego w relacji Warszawa - Zakopane - Warszawa mogą podróżować w specjalnych wagonach kinowych. Przez całą drogę będą w nich wyświetlane filmy wybrane przez Fundację Legalna Kultura. Widzowie mogą zobaczyć między innymi słynne europejskie produkcje Woody'ego Allena, jak „O północy w Paryżu”, „Vicky Cristina Barcelona” czy „Śmietanka towarzyska”, komedię „Szef” w reżyserii Johna Favreau, „Carte Blanche” z Andrzejem Chyrą i Arkadiuszem Jakubikiem. obsypaną nagrodami polską animację „jak uratować mamę”,  evergreen dla widzów w każdym wieku („Mały książę”) czy oparta na faktach historię śpiewaczki, która nie potrafiła śpiewać („Niesamowita Margueritte”). 

Podróżni chcący odbyć podróż w wagonie kinowym w czasie zakupu biletu muszą wybrać, że właśnie w tej części pociągu chcą jechać. - wyjaśnia Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity. - Mamy nadzieję, że pomysł ruchomego kina spodoba się pasażerom. 

Dzięki akcji możemy zachęcić podróżnych do korzystania z legalnych źródeł kultury, gdzie treści są udostępniane zgodnie z prawem i wolą twórców - mówi Szymon Majewski, rzecznik prasowy Fundacji Legalna Kultura. - Dla pasażerów PKP Intercity przygotowaliśmy różnorodny repertuar filmowy. Mam nadzieję, że ,niezależnie od wieku i upodobań, każdy znajdzie coś dla siebie.   

Wagony kinowe będą kursowały do końca września, bilety na przejazd nimi można kupić w kasach na dworcach kolejowych i na  stronie  www.intercity.pl. Akcja ma charakter pilotażowy.