XXXVI Edycja Ogólnopolskiego Kongresu Prawa Pracy w Warszawie to wspaniałe spotkanie dla wszystkich osób mających na co dzień styczność z prawem pracy, aby zaktualizować i poszerzyć swoją wiedzę na temat obowiązujących przepisów. Kongres będzie trwał dwa dni – pierwszego dnia odbędą się konferencje, drugiego dnia uczestnicy będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach dotyczących planowania i rozliczania czasu pracy. Całość będzie dotyczyła zarówno obecnych przepisów, jak również nowelizacji wprowadzonych w 2017 roku i planowanych zmian w 2018 r. Kongres poruszy najbardziej kontrowersyjne aspekty zmian wprowadzonych w prawie pracy. Uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji z ekspertami-praktykami. 

Prelegentami są wybitni eksperci, którzy posiadają rozległą wiedzę oraz bogate doświadczenie w zakresie prawa pracy. Wśród nich będą: Monika Frączek, Edyta Dedańska-Czujko, Agnieszka Lechman-Filipiak, Paweł Ziółkowski oraz Łukasz Prasołek. Prowadzącymi pierwszego dnia będą Magdalena Zamojska oraz Karol Zamojski, a drugiego dnia Monika Frączek.

Główne zagadnienia Kongresu to między innymi:

 • Największe problemy praktyczne ze stosowaniem minimalnego wynagrodzenia
  u zleceniobiorców oraz kontrole PIP w tym zakresie po 1 stycznia 2017 r.
 • Zmiana przepisów prawa w zakresie ochrony danych osobowych w 2018 r. – więcej obowiązków dla pracodawców i praw dla pracowników
 • Planowana od 1 czerwca 2018 r. elektronizacja akt osobowych – czy przyniesie efekty?
 • Zmiany w przepisach dotyczących zatrudniania pracowników tymczasowych - konieczność czy dalsze utrudnienia dla pracodawców?

Podczas warsztatów zostaną poruszone między innymi następujące zagadnienia:

 • Dostępne systemy i rozkłady czasu pracy pracownika
 • Obowiązek planowania pracy pracownika w granicach doby pracowniczej
 • Praca w godzinach nadliczbowych w różnych systemach czasu pracy
 • Praca w niedziele, święta i inne dni wolne
 • Dyżur pracownika
 • Prawidłowe prowadzenie ewidencji czasu pracy pracowników

Informacje podstawowe

Termin: 19-20 października 2017 r.
Miejsce: Hotel Belweder, Rezydencja Klonowa ***, ul. Flory 2 00-586 Warszawa
Cena kongresu: 390 zł + VAT
Cena warsztatu: 690 zł + VAT dla klientów MW! lub 790 zł + VAT dla pozostałych

O Kongresie

Ogólnopolski Kongres Prawa Pracy to wydarzenie dedykowane menedżerom HR i wykwalifikowanym pracownikom działów kadr. Jest miejscem spotkań i wymiany doświadczeń oraz poszerzania wiedzy, przy udziale ekspertów posiadających rozległą wiedzę na tematy związane z praktycznym zastosowaniem prawa pracy. Pierwsza edycja miała miejsce w listopadzie 2011 roku i od tego czasu zorganizowaliśmy ponad 30 edycji Kongresu w największych miastach w Polsce. Odpowiedni dobór tematyki oraz uczestnictwo ciekawych prelegentów przyciągają jednorazowo od 80 do 140 osób. Spotkania organizowane są kilka razy w roku w największych aglomeracjach, m.in. w Warszawie, Łodzi, Bydgoszczy, Poznaniu, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku.

Organizator

Organizatorem cyklu Ogólnopolskich Kongresów Prawa Pracy jest Grupa Most Wanted! Sp. z o.o.

Grupa Most Wanted! jest liderem na rynku usług HR. Od lat specjalizuje się w realizacji projektów rekrutacyjnych na stanowiska specjalistyczne oraz menadżerskie średniego oraz wyższego szczebla. Działa na obszarze całej Polski, pracuje także dla Klientów zagranicznych. Ich główną działalnością są usługi rekrutacyjne: Executive Search, Search & Selection, Kampanie Rekrutacyjne, a także Outplacement indywidualny i grupowy, Assessment/Development Centre i pracownicy tymczasowi.

Poza kongresem OKPP prowadzi również projekt HR NA SZPILKACH – cykl konferencji dla kobiet pracujących w działach HR – tematyka obejmuje min zagadnienia marki kobiet, rozwoju osobistego, umiejętności prowadzenia przemówień publicznych, dress code w biznesie itd.

 

Zgłoszenia 

Zgłoszenia przyjmowane są przez formularz na stronie: http://kongresprawapracy.pl/konferencje/prawo-pracy-2017-warszawa/zapisz-sie-warszawa/