Joga w Łazienkach Królewskich przechodzi w kolejny sezon jesienno-zimowy. 15 i 22 października o godzinie 10.00 zapraszamy na tradycyjne sesje treningowe przy warszawskiej Agrykoli. W przypadku niekorzystnej pogody (intensywny wiatr, deszcz, śnieżna odwilż itp.) spotkanie odbędzie się w Sali Musztry w Podchorążówce.

Organizatorzy na sesje zapraszają wszystkich bez względu na wiek i stopień zaawansowania w praktyce. Mile widziane są rodziny z dziećmi. Każda sesja jogi zakończona będzie relaksem (niekoniecznie na leżąco), pranajamą i medytacją.

Do ćwiczenia polecamy miękki, wygodny, lekki i wielo-warstwowy, ciepły i oddychający oraz przylegający do ciała strój. Przydadzą się puchowe cienkie kamizelki, polarowe opaski, ocieplacze na kostki stóp, berki szyję, rękawiczki i ciepłe skarpety. Warto przynieść własną matę.

Jogę najlepiej ćwiczy się boso, jednak jesienią i zimą uważamy, żeby nie przemarznąć. 

Praktyka jogi w plenerze jest pięknym doświadczeniem i daje dużo poczucia swobody, radości, dzięki temu, że mocno nas gruntuje w znaczeniu dosłownym i przenośnym, dając jednocześnie poczucie wolności i nieograniczoności czerpanej z otwartej przestrzeni. Praktyka w naturze daje poczucie integracji i zrozumienia siebie na wielu poziomach. Będąc od przyrody przez większą część dnia i roku odizolowani, na spotkaniach z jogą możemy na nowo odkryć i docenić głębię oddziaływania na nas świeżego powietrza, światła i otwartej przestrzeni.

 

 

Wstęp na sesje jest bezpłatny.

Prowadząca: Dorota Kobos Yoga & Art

Do zobaczenia w niedzielę w Łazienkach Królewskich!