Future Shorts Jesień opowiada o sile wspólnoty i przyjaźni - emocjonującym powrocie młodego mężczyzny do ojczyzny oraz o grupie nastolatków, wspierającej się wzajemnie w trudach dorastania. Będzie także o dylematach moralnych - dziewczynce odrywającej sekret nieuczciwej nauczycielki chóru szkolnego, a także o policjancie walczącym o godne poszanowanie jego zawodu.

W programie znajduje się pięć krótkometrażowych produkcji - trzech fabularnych, jeden film eksperymentalny oraz teledysk muzyczny m. in. z Holandii, Węgier i Portugalii.

W programie:
Les Miserables, reż. Ladi Ly, Francja 2017, fabuła, 17 min
We współczesnym paryskim przedmieściu z powieści Victora Hugo, nowo przeniesiony policjant odkrywa obraźliwe praktyki pracy dwóch weteranów. Kiedy młody chłopak nagrywa ich działania, społeczność jest na skraju buntu.

Sing, reż. Kristóf Deák, Węgry 2016, fabuła, 25 min
Zsofi ma problemy z odnalezieniem się w nowej szkole – śpiew w sławnym szkolnym chórze jest jej jedynym ukojeniem. Mimo to okazuje się, że opiekunka chóru nie jest tak inspirującym nauczycielem, za jakiego jest uznawana. Film uhonorowany Oscarem w kategorii najlepszy fabularny film krótkometrażowy w 2016r. 

The Blaze - Territory, reż. The Blaze, Francja 2017, teledysk, 6 min
Młody mężczyzna powraca do odległego miejsca, które kiedyś nazywał domem, Algierii. Wraz z charyzmatycznym bohaterem, poruszającym się między gwałtownością a wrażliwością, teledysk ten uosabia gniew The Blaze, którzy wyprodukowali nie tylko muzykę, ale również teledysk, napędzany autentyczną zręcznością. 

Rocknrollers, reż. Daan Bol, Holandia 2016, fabuła, 24 min
Poruszająca opowieść o dojrzewaniu, depresjii, uzdrawiającym wpływie muzyki oraz przyjaźni.

Batrachian’s Ballad, reż. Leonor Teles, Portugalia 2016, eksperyment, 11 min
Podobnie jak Cyganie, ceramiczne żaby nie pozostają niezauważone dla bacznego obserwatora. “Batrachian’s Ballad” pojawia się w kontekście wieloznaczności. Film, który ingeruje w rzeczywistość portugalskiego życia codziennego, ukazując go jako formę bajki o ksenofobicznym zachowaniu.

Łączny czas pokazu: 85’

------
NIEBO
16/10, start seansu godz.: 20:00
Bilety: 10 zł
(dostępne na bramce)