BMW JAZZ CLUB 2017 - NOWE POKOLENIA to połączenie młodzieńczej energii i wirtuozerii oraz innowacyjnego podejścia do muzyki. Na koncertach spotkają się Aga Zaryan i Jacob Collier (brytyjski muzyk zagra w trzech z pięciu miast) - sceniczne osobowości, które tworzą nową jakość i wyznaczają nowe kierunki rozwoju. Artystów wspierać będzie Młoda Polskia Filharmonia i Orkietrę Akademii Bethovenowskiej. BMW JAZZ CLUB zawita do pięciu miast - Warszawy, Szczecina, Lublina, Gdańska i Katowic.

 

 

Koncert będzie premierą projektu muzycznego Agi Zaryan powstałego specjalnie na potrzeby tego wydarzenia artystycznego. Na scenach BMW JAZZ CLUB artystka wystąpi w podwójnej roli: wokalistki i dyrektor artystycznej wydarzenia. Zaryan do udziału w projekcie zaprosiła kilkudziesięciu młodych muzyków klasycznych grających w składach Młodej Polskiej Filharmonii i Orkiestry Akademii Beethovena

 

 

Gościem specjalnym trzech z pięciu koncertów będzie tegoroczny zdobywca dwóch nagród Grammy - Jacob Collier. Ten młody, 23-letni muzyk jest wielkim objawieniem ostatnich lat. Multiinstrumentalista, który rozwija się pod opieką samego Quincy’ego Jones’a, przez wielu muzyków uważany jest za następcę Prince’a.

„Kiedy pierwszy raz usłyszałam Jacoba Colliera zrozumiałam, że jest muzycznym objawieniem i geniuszem. Jego bezgraniczna muzykalność, entuzjazm oraz radość tworzenia czynią z niego muzycznego wizjonera. Młoda Polska Filharmonia oraz Orkiestra Akademii Beethovena to światowej klasy młodzi muzycy, którzy grają z pasją.” – mówi Aga Zaryan. 

Muzycy spotkają się na wspólnej scenie po raz pierwszy, żeby w ramach BMW JAZZ CLUB wykonać premierowy program. Słuchaczy czeka uczta muzyczna inspirowana brzmieniami jazzu oraz nowymi technologiami. To wszystko w towarzystwie zaskakujących aranżacji orkiestrowych autorstwa Michała Tokaja, jazzowego pianisty oraz kompozytora, dwukrotnego laureata nagrody Fryderyk. Obok składów orkiestrowych, artystce będzie towarzyszyć na scenie zespół wybitnych muzyków jazzowych, z którymi współpracuje od lat.

 

 

3.12 TWON Warszawa

Artyści:

AGA ZARYAN, JACOB COLLIER, EUROPEAN JAZZ SEXTET, MŁODA POLSKA FILHARMONIA

 

5.12 Katowice Międzynarodowe Centrum Kongresowe

Artyści:

AGA ZARYAN, JACOB COLLIER, EUROPEAN JAZZ SEXTET, MŁODA POLSKA FILHARMONIA

 

6.12 Gdańsk - Filharmonia Bałtycka

Artyści:

AGA ZARYAN, JACOB COLLIER, EUROPEAN JAZZ SEXTET, MŁODA POLSKA FILHARMONIA

 

10.12 Lublin - Centrum Spotkania Kultur

AGA ZARYAN, EUROPEAN JAZZ SEXTET, ORKIESTRA AKADEMII BEETHOVENA

 

12.12 Szczecin - Filharmonia Szczecińska

AGA ZARYAN, EUROPEAN JAZZ SEXTET, ORKIESTRA AKADEMII BEETHOVENA

 

 

Bilety na koncerty XII edycji BMW Jazz Club można kupić na www.eventim.pla także poprzez specjalną aplikację dostępną na fan page’u BMW https://www.facebook.com/BMW.Polska.

Współorganizatorem koncertów jest Eurozet. Koncert produkuje Eurozet LIVE.

Więcej o BMW Jazz Club na www.bmwjazzclub.pl