Fundacja Kultury bez Barier zaprasza do Kinoteki na kolejny niezwykły pokaz z audiodeskrypcją. 

13 listopada o godzinie 16:00 odbędą się tematyczne warsztaty o Van Goghu a o godzinie 17:30 pokaz filmu Twój Vincent z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.

Film „Twój Vincent” to z kolei spełnione marzenie samych twórców, jak i wszystkich wielbicieli sztuki van Gogha i tworzenia animacji. To niepowtarzalna okazja, aby wspólnie zajrzeć pod powierzchnię obrazów holenderskiego mistrza – twórcy mitu i owianego tajemnicą artysty.

Vincent van Gogh - artysta, szaleniec, geniusz? Ile o nim wiesz? Przekroczmy wspólnie bramy świata obrazów.

Tuż przed pokazem filmowym odbędą się specjalne, kulturalne warsztaty „Paleta uczuć i symboli”. Będą poświęcone twórczości Vincenta Van Gogha. Jego sztuka jest gwałtowna, pociągnięcia pędzla są jak uderzenia a kolory jak naboje. To sztuka oślepiająca panującym w niej żarem, malarstwo dla „ludzi głodnych doznań estetycznych”. Sam malarz mówił: Czuję, że żyję, kiedy pracuję bez wytchnienia. Aby zrozumieć co było powodem tak silnej potrzeby tworzenia omówimy najważniejsze elementy tego malarstwa: sugestywne kolory wyrażające uczucia, rozedrganą, warstwową powierzchnię obrazów oraz proste tematy, pod którymi malarz ukrywał głębokie, symboliczne treści. Warsztaty będą poprowadzone przez edukatorki z Muzeum Narodowego. Serdecznie zapraszamy i na to niepowtarzalne spotkanie.

Wstęp na obydwa wydarzenia jest wolny, ale obowiązuje rezerwacja miejsc:
e-mail: rezerwacje@kulturabezbarier.org
tel/SMS: 512 396 475

BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI SĄ DO ODEBRANIA W KASACH KINA.

W czasie projekcji zapewniają opiekę nad dziećmi. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci przybycia z maleństwami, a także o podanie wieku i niepełnosprawności (jeśli jest).