W 2017 r. Muzeum Pałacu w Wilanowie organizuje 200 bezpłatnych lekcji muzealnych, warsztatów i spacerów tematycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Samodzielne bezpłatne zwiedzanie pałacu oraz parku możliwe jest w każdy czwartek. 

Akcja jest adresowana do wszystkich zainteresowanych kulturą, a w szczególności do dzieci, młodzieży i seniorów. Jej celem jest zwiększenie dostępności do narodowych instytucji kultury i liczby aktywnych uczestników wydarzeń kulturalnych. Z tej okazji Muzeum Pałacu w Wilanowie serdecznie zaprasza do odkrywania barokowej rezydencji królewskiej i zgromadzonych w niej zbiorów poprzez uczestnictwo w 200 bezpłatnych lekcjach muzealnych, warsztatach oraz spacerach tematycznych. 

 

 

Program dla gości indywidualnych i rodzin z dziećmi:

Kaligrafia – (nie)zapomniana sztuka – warsztaty kaligrafii, 4 listopada, godz.10.30

Odkryjemy kunszt sztuki kreślenia liter w charakterze pisma angielskiego – kroju pisma powszechnie obowiązującego w czasach króla Jana III. 

Dla kogo: dzieci powyżej 7 lat + opiekunowie

Wizyta u króla – spotkanie muzealne, 12 listopada, godz. 10.30

W czasie wizyty u króla Jana III udamy się na spacer po królewskich apartamentach. 

Dla kogo: dzieci powyżej 6 lat + opiekunowie

W pracowni iluminatora – warsztaty iluminacji, 19 listopada, godz. 10.30

Zaprezentujemy (w wersji cyfrowej) bogato iluminowany francuski modlitewnik, który należał do króla Jana III. Na bazie mineralnych pigmentów sporządzimy farby, których spoiwem będzie klej z białka jajka kurzego. 

Dla kogo: dzieci powyżej 12 lat, młodzież, dorośli

Inicjał – litera nad literami – warsztaty iluminacji, 19 listopada, godz. 13.30

Odkryjemy różne typy inicjałów, od najprostszych, czyli kaligraficznych, po inicjały malarskie, aż po najbardziej złożone – ornamentalne i figuralne. Opowiemy, kto i w jaki sposób tworzył tak piękne litery na kartach dawnych rękopisów. 

Dla kogo: dzieci powyżej 9 lat, młodzież, dorośli

Znane i nieznane legendy o królu Janie III – warsztaty storytellingu, 25 listopada, godz. 16.30

Znane, mało znane i zupełnie nieznane opowieści, w których pierwszoplanową rolę odgrywać będzie król Jan III lub oddany mu łyczakowski wesołek i śmiałek. 

Dla kogo: dzieci powyżej 7 lat + opiekunowie

Młody konserwator zabytków – warsztaty 12 listopada, 26 listopada, godz. 10.00

Dla kogo: zajęcia dla dzieci 7–12 lat, dostępne dla dzieci z lekką niepełnosprawnością intelektualną.

A kto to? A co to?  warsztaty, 25 listopada, godz. 9.10–11.30

Dla kogo: dla dzieci ze spektrum autyzm 7–12 lat

WIĘCEJ O SPOTKANIACH DLA GOŚCI INDYWIDUALNYCH

„Muzeum dzieci to…” – warsztaty dla rodzin z dziećmi, 26 listopada, godz. 10.30–12.30

Tworzymy Muzeum Dzieci Wilanów! Ty także możesz mieć wpływ na jego kształt i program. Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku od 6–10 lat do udziału w warsztatach. Władza dla wyobraźni!

Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku od 6–10 lat.

>>WIĘCEJ

Na zajęcia dla gości indywidualnych nie obowiązuje rezerwacja. Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie w dniu warsztatów lub w tygodniu poprzedzającym wydarzenie. Liczba miejsc ograniczona.

 

Informacja i rezerwacja:

tel.: (+48) 22 54 42 850 (pon.–pt., godz. 9–16)

e-mail: bilety@muzeum-wilanow.pl

 

Akcja „Darmowy Listopad” jest częścią programu Kultura Dostępna, realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki wsparciu MKiDN Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie przygotowało bogatą ofertę bezpłatnych spotkań muzealnych i przyrodniczych oraz warsztatów dla rodzin z dziećmi, które stanowią znakomitą okazję do poznania pałacu i jego mieszkańców oraz twórczych prac inspirowanych historią i kulturą dawnej Rzeczypospolitej. 

Więcej o programie TUTAJ.

 

Zdjęcie: źródło tutaj.