Polskie rodziny, które ryzykowały życiem, by podczas II wojny ratować żydowskie dziecko - to bohaterowie opartego na prawdziwych wydarzeniach filmu w reż. Michała Szczerbica. „Sprawiedliwy” trafi do kin w piątek.

atlantic, kino

Hania, 6-letnia sierota (Ewelina Zawistowska) zostaje przygarnięta przez młode polskie małżeństwo, które mimo ogromnego ryzyka decyduje się dać jej nie tylko schronienie, ale i miłość. Wbrew śmiertelnemu zagrożeniu, Anastazja (Urszula Grabowska) i Jan (Jan Wieczorkowski) poruszają niebo i ziemię, by ocalić nie tylko życie Hani, ale także pomóc jej pozostać dzieckiem. Kluczową rolę odgrywa tu uważany za lokalnego dziwaka Pajtek (Jacek Braciak), stając się dla dziewczynki najbliższym przyjacielem, namiastką starszego brata, który nawet w najtrudniejszych momentach będzie umiał odwrócić jej uwagę od zła tego świata i zarazić swą radością życia.

Sprawiedliwy, 2016, luty, atlantic

Mamy dla Was do wygrania 3 podwójne bilety na prapremierę, która odbędzie się w czwartek, 18 lutego 2016, o godzinie 20:45 w Kinie Atlantic. 

Co zrobić, aby wygrać?
Oznaczcie w komentarzu poniżej artykułu osobę, którą weźmiecie ze sobą i napiszcie dlaczego to właśnie ta osoba ma z Wami iść do kina. 

Zwycięzców wyłonimy już dziś o godzinie 21:00!

Powodzenia!