W kinie, w ten weekend bilety najtańsze w mieście - 15 zł na każdy seans (KRAINA LODU dla dzieci wstęp wolny) a z każdym biletem w kawiarni 50% zniżki na kawę / herbatę.

PROGRAM:

1 grudnia, piątek
18:00 Nie jestem twoim Murzynem (I am Not Your Negro), reż. Raoul Peck, Francja/USA, 105 min. - premiera

2 grudnia, sobota
16:00 Nie jestem twoim Murzynem (I am Not Your Negro), reż. Raoul Peck, Francja/USA, 105 min.
18:15 Na skrzydłach orłów (On Wings of Eagles), reż. Chiny/Hongkong/USA, 104 min. - pokaz przedpremierowy
20:30 The Florida Project, reż. Sean Baker, USA 201, 115 min. - pokaz przedpremierowy


3 grudnia, niedziela
13:30 Kraina lodu (Frozen), reż. Chris Buck Jennifer Lee, USA 2013, 108 min. – pokaz z audiodeskrypcją, wstęp wolny
15:45 Rodzina na sprzedaż (Una especie de familia) reż. Diego Lerman, Argentyna/Polska/Niemcy, Francja/Dania/Brazylia 2017, 95 min. 
17:30 Dusza i ciało (Testről és Lélekről), reż. Ildikó Enyedi, Węgry 2017, 116 min. - pokaz przedpremierowy
20:00 Atak paniki, reż. Paweł Maślona, Polska 2017, 100 min. – po projekcji spotkanie z twórcamiOPISY FILMÓW:

NIE JESTEM TWOIM MURZYNEM (105 min.)
Raoul Peck wykorzystując niepublikowane dotąd fragmenty niedokończonej książki Jamesa Baldwina, słynnego afroamerykańskiego powieściopisarza i eseisty, bogaty materiał archiwalnych filmów i zdjęć, opowiada historię segregacji rasowej, prześladowań i walki o prawa Afroamerykanów w USA. Film był nominowany do Oscara® w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny 


NA SKRZYDŁACH ORŁÓW (104 min)
Prawdziwa historia Erica Liddella (Joseph Fiennes), szkockiego lekkoatlety, dwukrotnego medalisty olimpijskiego, który swoje życie poświęcił Bogu. Ujmujący skromnością Eric Liddell jest utalentowanym graczem rugby i świetnym biegaczem. W 1924 roku podczas igrzysk olimpijskich ustanawia nowy rekord świata na 400 m. Jednak nie kontynuuje kariery sportowej, ale wyjeżdża do Chin jako misjonarz, gdzie nieprzerwanie niesie pomoc potrzebującym i uczy chińskie dzieci.


THE FLORIDA PROJECT (115 min.)
Moonee ma sześć lat i zawadiacki uśmiech, a dni spędza poza domem z paczką przyjaciół. Dom w ich przypadku oznacza motel Magic Castle, wściekle liliowy budynek przypominający kiczowaty pałac z bajki. Mała rozrabiaka, razem ze swoją zbuntowaną mamą, Halley, układają sobie życie w niezwykłym miejscu, w którym przyszło im mieszkać. Nieświadoma coraz bardziej ryzykownych kroków, jakie podejmuje Halley, by opłacić pokój w motelu na kolejny tydzień, Moonee jest najszczęśliwszym dzieckiem na świecie. Całkiem, jakby czerpała energię z wychylającego się zza horyzontu pobliskiego Disneylandu.
link do wydarzenia dedykowanego -https://www.facebook.com/events/1992155290811151/


KRAINA LODU (108 min.)
Kiedy posiadająca moc kontroli nad śniegiem i lodem Elsa sprowadza srogą zimę na swoje królestwo, Anna wyrusza w podróż, aby odszukać siostrę oraz zakończyć pogodowe anomalie.
seans z audiodeskrypcją, wstęp wolny


RODZINA NA SPRZEDAŻ (95 min)
Legalna adopcja może być długim, wyczerpującym i skomplikowanym prawnie procesem. Związane z tym frustracje i rozczarowanie często powodują, że przyszli rodzice szukają innych rozwiązań. Malena jest uznaną lekarką w średnim wieku. Pewnego dnia dostaje telefon z informacją, która odmienia jej życie: właśnie ma narodzić się dziecko, które chce adoptować. Malena wyrusza z Buenos Aires na argentyńską prowincję, by być obecną przy narodzinach. Po drodze musi zmierzyć się z kolejnymi przeszkodami prawnymi i moralnymi. Podróż staje się wyzwaniem dla samej siebie. Malena dowie się, jak daleko może się posunąć, by dostać to, czego pragnie najbardziej na świecie.


DUSZA I CIAŁO (116 min)
Od chwili gdy Maria zostaje kontrolerem jakości w rzeźni w Budapeszcie, zaczynają się zakulisowe szepty. W czasie lunchu w sterylnej kantynie młoda kobieta siada samotnie. Podchodzi do swojej pracy poważnie i ściśle przestrzega przepisów. Jej świat składa się z liczb i danych, które wryły się w jej pamięć od dzieciństwa. Jej szef, trochę starszy od niej Endre, to również spokojny człowiek. Stopniowo zaczynają się poznawać. Odkrywają nie tylko braterstwo dusz, ale nawet to, że mają takie same sny. Ostrożnie próbują sprawić, by się spełniły.
Węgierski kandydat do OSCARA, Nagroda za najlepsze zdjęcia na Camerimage Festival


ATAK PANIKI (100 min)
Atrakcyjna autorka kryminałów na randce spotyka swojego byłego. Wracające z wakacji małżeństwo wybiera najgorsze miejsca w samolocie. Nastolatek po raz pierwszy pali trawkę i przeżywa totalny odlot. Młoda dziewczyna ryzykuje, że koleżanki zdemaskują ją jako gwiazdę porno. Panna młoda z pomocą psiego psychologa rodzi na własnym weselu, a w tym czasie kelner próbuje uratować planetę. 
Brawurowa komedia, w której nic nie jest tym czym się wydaje, a codzienność zamienia się w czyste wariactwo. 
Film z angielskimi napisami.
PO PROJEKCJI SPOTKANIE Z TWÓRCAMI
link do wydarzenia dedykowanego - https://www.facebook.com/events/134002393929959/