„Travelling” jest opowieścią o dwóch rodzajach miłości: fotografa do Fotografii (codziennej, jak poranna kawa) i do tajemniczej blondynki Agni (znaczy: ogień). Związek Fotografa z Agni trwał rok. Ich relacji towarzyszyła, dzień w dzień, Fotografia. W ten sposób powstał osobisty cykl zdjęć, utrzymany w konwencji współczesnej baśni i bajki.

Zdjęcia z cyklu „Travelling” wypełniają miejsca, przedmioty i ulotne sytuacje, w których rozegrała się ta historia. Kolorowe fotografie są różnorodne: od bardzo bliskich planów, detali, do wielkomiejskich krajobrazów lub sielsko przyrodniczych ujęć. W kilku miejscach Wieteska pokazuje przy okazji, jak widzi kobiecy erotyzm bez epatowania nagością. Klamrą spajającą to szerokie spektrum estetyk są emocje, sensualność oraz refleksja nad Fotografią, per se. Powracającym zagadnieniem są też związki tego medium z naszą wrażliwością. Czy zdjęcia potrafią dać skondensowany obraz, esencję zdarzeń, które wydarzyły się naprawę? Jak uchwycić w fotografii prawdę na temat miłości? Jakie jest miejsce fotografii w życiu tu i teraz? 

Pokaz zdjęć w Galerii Leica będzie miał niecodzienną aranżację. Zdjęcia zostały zakomponowane w grupy dyptyków i tryptyków, a następnie wydrukowane na podłużnych pasach o wymiarach 40 na 250 centymetrów, na czarnym i białym tle. Pasy będą zawieszone bez oprawy, bezpośrednio na ścianach, na wysokości wzroku w poziomie lub w pionie. Podłożem jest ultra-błyszczący papier (efekt prawie, jak powierzchnia lustra), który daje maksymalnie realistyczne odczucia podczas oglądania zdjęć. Wrażenie intymności będzie potęgowane przez odpowiednie oświetlenie całości. 

Premiera filmu „Travelling”, odbędzie się 5 grudnia 2017 roku, w kinie Atlantic, w Warszawie. Ma on formę średniego metrażu, trwa 24 minuty, jest kompilacją fotografii, animacji i ujęć filmowych.
=> Premiera filmu "Travelling" W. Wieteski w Kinie Atlantic
=> obowiązują zapisy do 1 grudnia: http://bit.ly/2zjrfQv

Po projekcji odbędzie się godzinna dyskusja z udziałem publiczności. Poprowadzi ją Artur Wolski (Kino Atlantic). Gośćmi Wojtka Wieteski będą: kurator wystawy Rafał Łochowski (Leica 6x7 Gallery) oraz Grzegorz Jechna – terapeuta i hipnoterapeuta.
Dyskusja będzie rozwinięciem trzech pytań:
Jak fruwać w życiu, nie tracąc gruntu pod stopami (nie odrywając stóp od ziemi)? (Grzegorz Jechna)
Jak fotografować emocje i uczucia? (Wojtek Wieteska)
Jak to pokazać i zrobić wystawę? (Rafał Łochowski)