Fragmenty książki przeczytają aktorzy TR Warszawa: 
Maria Maj i Rafał Maćkowiak. 

Rozmowę z autorem poprowadzi Roman Pawłowski. 

________________

Premiera książki odbędzie się 10 grudnia 2017 roku o godz. 17:00 na dużej scenie w TR Warszawa (ul. Marszałkowska 8, Warszawa). 

Wstęp na premierę jest wolny (liczba miejsc ograniczona, wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odbioru w kasie TR Warszawa lub na stronie https://bilety.trwarszawa.pl/)

________________

Wydarzenie „Premiera literacka w TR. "Miłość". Nowa powieść Ignacego Karpowicza (Wyd. Literackie)” jest współorganizowana przez TR Warszawa i Wydawnictwo Literackie.

________________

"Retrofuturystyczna powieść, wyzwalająca od wstydu, strachu, niechęci" (Ryszard Koziołek)

________________

Lustrzane światy, sny i miłość

W dworku wczesnych lat powojennych, w dystopijnej Polsce przyszłości, w baśniowym królestwie toczonym zarazą, w krzywym zwierciadle tu i teraz – ścierają się ludzkie namiętności. Każdy pragnie spełnić swoją powinność. Nikt nie chce być samotny. Każdego czeka ból.

Nie wiem, czy człowiek rodzi się z pierwszym kłamstwem. Jeśli tak, to jakie ono jest? Płacz nakarmionego niemowlęcia, żeby przykuć uwagę matki? Płacząc, udawałem głód lub ból? Nie mam natomiast wątpliwości w kwestii kłamstwa głównego, kłamstwa towarzyszącego mi dzień i noc przez ponad trzydzieści lat. Kłamstwo główne zostało tak gorliwie i szeroko rozpracowane przez literaturę, psychologię i rozmaite nauki, że wstyd się do niego przyznawać. Kto nosi w sobie takie kłamstwo, wydaje się ułomny i tchórzliwy. Bo czego tu się bać? A taka jest natura tego kłamstwa – strach. I wstyd fragment powieści Ignacego Karpowicza „Miłość”

________________

Ignacy Karpowicz (ur. 1976) – jeden z najciekawszych współczesnych polskich pisarzy. Autor powieści Niehalo, Cud, Gesty, Balladyny i romanse, ości, Sońka. Laureat Paszportu „Polityki”, czterokrotny finalista Nagrody Literackiej Nike. Ignacy Karpowicz jako dramatopisarz uczestniczył w programie rezydencji artystycznych TR Warszawa w sezonie 2015/16, w ramach której pracował nad serialem teatralnym „Balladyny i romanse. Reaktywacja”, opartym na powieści „Balladyny i romanse”, nagrodzonej Paszportem Polityki w 2010 roku.

10 grudnia 2017
godzina 17:00
Nowy Teatr