Już w najbliższą niedzielę, 10 grudnia, na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się kolejna edycja prezentacji prac młodych artystów związanych z warszawską Akademią Sztuk Pięknych czyli Targowisko Sztuki. 

Ta popularna impreza pod patronatem ASP odbywa się regularnie od dziesięciu lat przyciągając warszawiaków, turystów, pasjonatów i kolekcjonerów stwarzając możliwość do odkrywania młodej sztuki, ale przede wszystkim do nabywania prac bezpośrednio od ich autorów.  Co szczególnie atrakcyjne wydaje się teraz, w grudniu, w trakcie poszukiwań oryginalnych i wyjątkowych prezentów. 

Na 2000 metrów kwadratowych powierzchni, w klimatycznym otoczeniu Arkad Kubickiego, swoje dokonania prezentuje kilkudziesięciu twórców jest więc w czym wybierać. 

Największą część wystawianych tu prac stanowi malarstwo i grafika tradycyjna (jak np. linoryt, litografia, akwaforta, sitodruk, akwatinta) ale są też fotografie, plakaty czy mała formy rzeźby.  W najróżniejszych technikach, formatach i tematach, autorstwa zarówno artystów debiutujących jak również utytułowanych i dostrzeżonych.  

Takich, którzy jeszcze kształcą się w ASP, oraz tych którzy opuścili mury uczelni, ale uczestniczą w przedsięwzięciu od jego początków, czyli 2007 roku. 

Jak to się dzieje, że spontaniczna akcja realizowana pierwotnie pod gmachem Akademii na Krakowskim Przedmieściu urosła do regularnego wydarzenia na Zamku Królewskim ze stałym miejscem w kulturalnym kalendarzu stolicy?

Targowisko ma wyjątkowy, nieformalny klimat, stałe grono sympatyków, chętnie odwiedzają je projektanci i miłośnicy designu poszukujący inspiracji i motywów do wnętrz. 

Warto tu spędzić niedzielne popołudnie. Warto tu bywać i odkrywać. Zapraszamy!

 

Targowisko Sztuki

Arkady Kubickiego, Zamek Królewski w Warszawie
10 grudnia, niedziela godz. 11.00- 16.00