Gromee (właściwie Andrzej Gromala; ur. 14 grudnia 1978 w Krakowie) – polski DJ, producent muzyczny, remixer, autor tekstów i artysta malarz. Tworzy głównie muzykę klubową, ale interesuje się też innymi gatunkami muzyki. Jako producent współpracuje z dużymi studiami nagraniowymi na świecie, a w jego solowym projekcie śpiewali między innymi Andreas Moe, Anderz Wrethov, Terry B, Sadiq Onifade (WurlD), May-Britt Scheffer, Mahan Moin, Tommy Gun, Ali Tennant i Jayden Feldes. W 2013 roku otworzył własną wytwórnię fonograficzną Kingztown Music, a w 2015 podpisał kontrakt z wytwórnią Sony Music.

Wydany w 2015 roku utwór Follow You (Sony Music) znalazł się wśród 100 najchętniej granych utworów w całej Europie. Emitowany był na antenach radiowych między innymi w Danii, Szwecji, Holandii, Czechach, Niemczech i Rosji. Utwór dotarł do 11 miejsca zestawienia najczęściej odtwarzanych utworów w rozgłośniach radiowych AirPlay Poland. Singiel Follow You uzyskał status złotej płyty.

Pochodzący z 2016 roku utwór Fearless (Sony Music) z gościnnym udziałem szwedzkiej wokalistki May-Britt Scheffer dotarł do 10. miejsca na liście AirPlay Poland. Związek Producentów Audio Video (ZPAV) przyznał singlowi status platynowej płyty.

Na początku 2017 roku utwór Spirit uplasował się na 1. miejscu AirPlay Poland, co oznacza, że był to najczęściej grany utwór w polskich stacjach radiowych.

Gromee - Spirit ft. Mahan MoinGromee - Runaway ft. Mahan Moin
Data: 16 grudnia 2017 r.
Miejsce: Hulakula (ul. Jagiellońska 82B)
Start: godz. 20:00
Wstęp: 20zł
Rezydent: DJ Max'T (DjMaxT)
Sala klubowa: DJ Pierr
 

 

Zdjęcie: Plusmusic.pl