Podczas imprezy usłyszymy dziewięciu wykonawców – pięciu zagranicznych oraz czterech polskich. Spośród dotychczas ogłoszonych artystów znajdują się Faithless, Format: B, Tiefschwarz, Saytek, Dosem i DEAS. Bilety na to wydarzenie można nabyć za pośrednictwem Eventim, Biletomat, Going., Wlotki.

PURE Festival to połączenie światów, gdzie wszyscy artyści oraz fani muzyki są równi.

Jak mówią organizatorzy Tej nocy będziecie liczyć się tylko Wy i muzyka.

Faithless z dj setem pierwszym headlinerem PURE Festival. Artyści zaprezentują nowy materiał przygotowany specjalnie na występ w EXPO XXI w Warszawie. Ostatni raz publiczność miała okazję usłyszeć ich na żywo na Open'er w 2015 roku.

Faithless to ikona brytyjskiej sceny elektronicznej. Powstali dokładnie 22 lat temu w Londynie z inicjatywy Maxi Jazza, Sister Bliss i Rollo. Wydali sześć albumów studyjnych oraz kompilację przebojów, która tylko w Wielkiej Brytanii pokryła się czterokrotną platyną! W sumie na świecie sprzedano ponad 15 milionów ich płyt, co czyni Faithless jednym z najważniejszych elektronicznych zespołów ostatnich dwóch dekad. Ich najsłynniejsze utwory to "Insomnia", "God Is A Dj", "We Come On", "I Want More". 

TIEFSCHWARZ to jeden z najbardziej znanych duetów z pogranicza house, electro i techno. Pochodzą ze Stuttgartu, a obecnie mieszkają w Berlinie. Ich wielka producencko-dj-ska kariera rozpoczęła się w połowie lat 90-tych, kiedy to po raz pierwszy postanowili stanąć za gramofonami. Niepowtarzalna selekcja utworów i zwierzęca energia podczas występów ustawiły braci wysoko w hierarchii. Kolejnym krokiem było wejście do studia nagraniowego. Tam również los im sprzyjał.

 

 

Największą sławę przyniósł im remix zespołu Spektrum - ich wersja "Kinda New" do dziś uznawana jest za jeden z najlepszych utworów w historii muzyki elektronicznej. Bracia Schwarz obecnie prowadzą bardzo szanowaną wytwórnię Souvenir Music oraz rezydują w słynnym berlińskim klubie Watergate. 

Kolejny gość PURE Festivalu ma na swoim koncie liczne wydawnictwa dla takich oficyn jak Suara, Tronic, Intec należący do Carla Coxa czy Bedrock Records Johna Digweeda. Jego sety w ramach Sónar, Ultra Music Festival, We Are Fstvl, Ministry of Sound, Awakenings, Loveland czy Monegros Desert Festival budziły niemały etuazjazm. Do i tak już interesującego line-upu dołącza Dosem!

Dosem swoje klubowe początki datuje na lata 2008-2009, kiedy to zaprezentował się producencko u Technasia oraz Joris Voorna. Producenckie zacięcie szybko przerodziło się w owocną i do dzisiaj kontynuowaną przygodę z DJskimi deckami. Elementy house'u oraz techno to coś, co z pewnością zauroczy uczestników najbliższej edycji PURE Festivalu.

Truant czyli Patryk Szulc - urodzony w Warszawie, kilkanaćcie lat spędził w centralnym Londynie, skąd czerpał pierwsze inspiracje muzyczne.

Pierwszy raz za gramofonami stanął w 2004 roku w legendarnym, nieistniejącym już, stołecznym klubie Paragraf 51. 

Związany mocno z Warszawską sceną, rezydent klubu Luzztro, Nowa Jerozolima i nowego miejsca na mapie klubowej Warszawy - SMOLNA.

 

 

Najlepiej czuje się w kilkugodzinnych setach o wczesnych godzinach porannych, często stając b2b z czołówką polskiej i zagranicznej sceny muzyki elektronicznej. W sierpniu 2014 jako jeden z kilkunastu polskich artystów, pojawił sie w line-upie festiwalu Plotzlich am Meer (Nagle nad Morzem).Laureat plebiscytu MUNOLUDY 2014 w kategorii odkrycie roku oraz finalista konkursu BURN RESIDENCY 2016 

 

 

LINE UP:

- FAITHLESS DJ SET (Wielka Brytania)

- FORMAT:B (Niemcy)

- TIEFSCHWARZ (Niemcy)

- DOSEM (Hiszpania)

- SAYTEK LIVE (Wielka Brytania)

- DEAS (Polska)

- LEON (Polska)

- ĆMY (Polska)

- TRUANT (Polska)

PURE FESTIVAL

EXPO XXI 09.12.2017

Ul. Prądzyńskiego 12/14 | Warszawa

Start: 19:30

End: 08:00

 

Tekst: Adrian Holc