ONICO Warszawa w znakomitym stylu zakończyło poprzedni rok. Po zwycięstwie przed własną publicznością nad Cerrad Czarnymi Radom warszawianie awansowali na 3. miejsce tabeli PlusLigi. Dzięki wysokiej lokacie w ligowych rozgrywkach w losowaniu ćwierćfinałowych par Pucharu Polski ekipa Stephane’a Antigi znalazła się w gronie czterech rozstawionych drużyn. ONICO Warszawa trafiło na Jastrzębski Węgiel, z którym zmierzy się już 10 stycznia w hali COS Torwar. Stawką spotkania będzie awans do Final Four Pucharu Polski, które odbędzie się w dniach 27-28 stycznia we Wrocławiu.

W pierwszym meczu 2018 roku drużyna z Warszawy podejmie przed własną publicznością Łuczniczkę Bydgoszcz. W meczu pierwszej kolejki sezonu 2017/2018 ONICO pokonało bydgoszczan 3:0 (25:22, 25:18, 25:18), a MVP spotkania został Wojciech Włodarczyk.

Aktualnym trenerem Łuczniczki Bydgoszcz jest Jakub Bednaruk, były trener warszawian. W kwietniu jego miejsce zajął aktualny trener ONICO, Stephane Antiga. Podczas oficjalnej konferencji prasowej Bednaruk zapowiadał, że spotkania rozgrywane w Warszawie będą dla niego wyjątkowo istotne, ponieważ to właśnie w stołecznym klubie rozpoczął trenerską karierę.

 

 

Drużyna z Bydgoszczy z jedenastoma punktami na koncie zajmuje aktualnie czternastą pozycję w tabeli PlusLigi. Podopieczni trenera Bednaruka odnieśli w tym sezonie trzy zwycięstwa – z GKS-em Katowice, Dafi Społem Kielce i Aluronem Virtu Wartą Zawiercie. Głównym problemem bydgoszczan są przede wszystkim kontuzje. W związku z problemami zdrowotnymi w kilku spotkaniach nie wystąpili Mateusz Sacharewicz oraz Henrique Batagima. Kilka tygodni pauzować musiał także rozgrywający Piotr Sieńko, który przeszedł zabieg w związku z zapaleniem wyrostka. W jego miejsce w składzie Bydgoszczy w meczu z Cerrad Czarnymi Radom pojawił się sam… trener Bednaruk.

Spotkanie ONICO Warszawa – Łuczniczka Bydgoszcz odbędzie się w sobotę 6 stycznia 2018 roku o godzinie 14:45 w stołecznej hali COS Torwar. Wejścia do hali COS Torwar zostaną otwarte na godzinę przed pierwszym gwizdkiem. Najmłodszych kibiców zachęcamy do odwiedzenia strefy zabaw – słONICOwy kącik.

 

Link do biletów: tutaj