Warszawska Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru słynie z wypuszczania spod swoich skrzydeł projektantów pełnych pasji i miłości do mody. Angelika Józefczyk, absolwentka owej szkoły założyła swoją marke i już od paru lat zachwyca swoimi projektami. Jej kolekcje zostały dostrzeżone nie tylko na wielu prestiżowych konkursach jak wygrana w międzynarodowym OFF Fashion Kielce, FDA, FashonPhilosophy Fashion Week Poland, ale również przez znanych  osób z branży na arenie miedzynarodowej.  

Kolekcja dyplomowa na zakończenie MSKPU, którą stworzyła oczarowała do tego stopnia, że została zaproszona między innymi przez samego Alberto Campagnolo (wieloletniego managera domu mody Giorgio Armani) na warsztaty “Marketing  Brand Strategy for Fashion Designers” oraz na staż do znakomitego polskiego duetu Paprocki&Brzozowski. Wszechstronna projektantka zaprojektowała i uszyła również kostiumy do spektaklu “Dobra terrorystka”.

 

ANGELIKA JÓZEFCZYK i  jej CITY JUNGLE RESORT 2018

 

Swoją markę sygnowaną własnym nazwiskiem założyła w 2016 roku, tym samym wypuszczając 5 unikatowych kolekcji, które podbijają serca kobiet. Ciekawe formy, żywe kolory i dbałość o najmniejszy detal sprawiają, że jej projekty są nie tylko wyjątkowe, ale przede wszystkim dobrze przemyślane.

 

ANGELIKA JÓZEFCZYK i  jej CITY JUNGLE RESORT 2018

 

Jej najnowsza kolekcja na wiosnę/lato 2018 - City Jungle jest nawiązaniem do mody lat 80, lecz w nowej, miejskiej odsłonie. Premiera kolekcji odbyła się na KTW Fashion Week w Katowicach. Pokaz zapierał dech w piersiach, a nas urzekł odważnymi połączeniami różnych faktur i struktur. Transparentne tkaniny ze zwierzęcym autorskim printem oraz metalicznymi materiałami stworzyła bardzo wyrafinowaną i jednocześnie odważną kolekcję.

Cała utrzymana zaledwie w trzech kolorach bieli, czerni i żółtym, jednak ożywiona za sprawą połyskujących cekinów pozwala na zabawę modą. Znajdziemy w niej nie tylko delikatne, zwiewne ręcznie plisowane suknie, ale również zestawy nadające się zarówno na codzienny wypad na miasto, czy wieczorną imprezę.

To właśnie takie zestawienie i unikatowość projektów sprawiają, że chce się je mieć. Nam najbardziej zapadły w pamięci trzy spektakularne zestawy, które wspominamy do dziś. Piękna długa (midi) sukienka, stworzona z (ręcznie!) plisowanej delikatnej tkaniny w grafitowym kolorze, ozdobiona cekinowe taśma przy dekoldzie sprawia, że każda kobieta będzie w niej wyglądać zjawiskowo. Drugi set/zestaw, który śni nam się po nocach zawiera piękny metaliczny gorset zdobiony aksamitnymi pasami i wykończony transparentna tkanina.

Zestawiony z połyskującymi czarnymi spodniami nadaje elegancji i wyrafinowanego smaku. Zdecydowanie zachwyci każdego. Ostatni, ale w żadnym wypadku nie gorszy jest czarny płaszcz, którego przednia połowa wykończona została cekinami. Mieni się w świetle niczym czarny diament i na pewno nie pozostanie się w nim niezauważonym bo przyciąga spojrzenia!

 

ANGELIKA JÓZEFCZYK i  jej CITY JUNGLE RESORT 2018

 

Widać że Angelika jako projektantka dba o to, by kobiety czuły się piękne, a poprzez zabiegi które stosuje w konstrukcji i zestawianiu form świetnie podkreśla kobiece atuty. W kolekcji City Jungle każda kobieta znajdzie coś co przypadnie jej do gustu zarówno niepoprawna romantyczka jak i niezależna rock girl. Jej talent i zaangażowanie w tworzeniu pięknych kreacji zachwyci z pewnością jeszcze nie raz. Najbliższy pokaz będziecie mogli zobaczyć na żywo 15 lutego w ramach Fashion Day Zakopane.

 

ANGELIKA JÓZEFCZYK i  jej CITY JUNGLE RESORT 2018

 

Zachęcamy do obejrzenia kolekcji w showroomie w Łodzi, Krakowie, Sztokholmie lub odwiedzenia strony Angeliki Józefczyk bo naprawdę warto. 

Gratulujemy tak udanej kolekcji i życzymy jeszcze wielu sukcesów.
 

Całą kolekcję kupicie tutaj:
http://www.angelikajozefczyk.com/

 

Tekst: Patrycja Kiewel