Podczas pierwszej edycji będziemy oglądać film „Królewicz Olch” w reżyserii Kuby Czekaja, a w roli gościa pojawi się grający główną rolę aktor Stanisław Cywka, który odpowie na Wasze pytania i opowie o pracy na planie. Całość poprowadzi Marcin Radomski, dziennikarz i krytyk filmowy.

Film „Królewicz Olch” otworzył 41 Festiwal Filmowy w Gdyni. To drugie po "Baby Bump" dzieło reżysera i scenarzysty Kuby Czekaja, które spotkało z entuzjastycznym przyjęciem krytyków. Także dzięki brawurowo zagranej głównej roli przez aktora Stanisława Cywkę. To rolaw "Królewiczu Olch" przyniosła mu miano jednego z najlepszych debiutów ostatnich lat. W ostatnim roku zagrał również rolę w filmie "Powrót" Magdaleny Łazarkiewicz i w szwedzkim "Strawberry Days" Wiktora Ericcsona..

Prowadzący spotkanie Marcin Radomski, studiował m.in Film&Media na Uniwersytecie w Amsterdamie i dziennikarstwo filmowe w Collegium Civitas. Publikował m.in w „Kinie”, „Dzienniku. Gazecie Prawnej” i „Magazynie Filmowym”. Relacjonuje zagraniczne festiwale filmowe m. in. Berlinale i Cannes. Współpracuje z wieloma festiwalami filmowymi m.in. Festiwalem Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja czy Warszawskim Festiwalem Filmowym. Od kilku lat koordynator programowy CINEMAFORUM w Warszawie.

 

 

 

Smolna
17 stycznia o godz. 19:00
Wstęp 10 zł

 

Więcej wydarzeń na Smolnej znadziejsz tutaj.

Zobacz także wydarzenia w klubie Jasna 1.