Leniviec
 

Leniviec to przytulna, nieco leniwa knajpa na rogu Poznańskiej j i Wilczej. Jest przyjemnym miejscem na śniadanie, jak również na kawę i ciacho. Co tydzień możemy zjeść tutaj tematyczne śniadanie. Styl włoski, skandynawski, niemiecki.... W tym tygodniu od 10 razem z Lenivcem zapraszamy na wyjątkowy Angielski bufet śniadaniowy! Link do wydarzenia: http://mowianamiescie.pl/wydarzenia/3192-angielski-bufet-sniadaniowy-w-lenivcu

Gdzie: ul. Poznańska 7

 


ŚRD / PŁD
 

ŚRD / PŁD to połączenie restauracji, koktajlbaru i concept store’u z ubraniami. W menu znajdziemy tutaj dania o dosyć intrygującym składzie np. krem marchewkowy z masłem orzechowym i popcornem, talerz frytek z krewetkami smażonymi ze sprite’em albo z kiełbaskami smażonymi na coca-coli. W każdy weekend zapraszają na kac śniadania w godzinach 12.00 – 17.00!

Gdzie: ul. Marszałkowska 17

 


MOMU.gastrobar
 

MOMU jest gastrobarem, co oznacza "przenikanie się baru i kuchni". Ale przede wszystkim podejście do przygotowywania i podawania potraw i koktajli. Łączy klasyczne formy "ulicznego jedzenia" różnych kultur kulinarnych z najwyższej jakości składnikami i metodami przygotowywania jedzenia w oparciu o autorskie przepisy i zaskakujące połączenia a do tego z wyjątkowym widokiem na Plac Teatralny. MO'Śniadania w weekendy w godzinach 11.00 – 16.00. Czeka na Was do wyboru 5 propozycji, spośród których na pewno każdy znajdzie coś dla siebie a do każdego zestawu kawa przelewowa z dolewką!

Gdzie: ul. Wierzbowa 9/11

 


Być może
 

Królują tu małe formy śniadaniowe bazujące na przygotowywanych na miejscu wypiekach, jak np. omlet z kozim serem i figami, czy różnego rodzaju kanapki, a także smaczna orzechowo-czekoladowa granola. Oferta śniadaniowa dostępna jest przez cały dzień, dlatego możecie mieć pewność, że nie spóźnicie się na jaja sadzone.

Gdzie: ul. Bagatela 14

 


Bułkę przez Bibułkę
 

W porze śniadaniowej widać tu gęsto ustawione na stołach patelenki z jajkami sadzonymi czy jajecznicą. Bułka poleca zestaw z dwoma jajkami na miękko z posiekaną cebulą. Popularnością cieszą się też kanapki podawane na ciepło o wymyślnych nazwach, jak "Ser nocy letniej" czy "Włoska Robota", a także zdrowa owsianko-jaglanka podawana z nasionami chia.

Gdzie: ul. Puławska 24, ul. Zgoda 3

 


Stor
 

W Storze, uroczej, małej kawiarni na Tamce śniadanie serwowane jest codziennie. W menu znajdziemy pyszne kanapki i owsianki. Zaciekawiają tu specyficzne rodzaje kaw, czyli drip, chemex i aeropress. Dla wielbicieli klasyki serwowane jest espresso czy americano.

Gdzie: ul. Tamka 33