Miłosny rozkład zajęć wygląda tak:

Konstelacja: miłość
Walentynkowa randka pod gwiazdami? W planetarium nie zakłuci jej mróz ani chmury. Zabiorą was w najbardziej romantyczne zakątki Drogi Mlecznej i wspólnie poszukacie serc w Układzie Słonecznym. Przekonacie się, że lepiej pochodzić z Marsa niż z Wenus. Sprawdzicie, gdzie w Kosmosie są pary i czemu single stanowią mniejszość. Za mało romantyzmu? To na deser zdradzą, że nazwanie kogoś „swoją gwiazdką" nie musi być wyłącznie wyrazem sympatii.
Pokaz trwa około 45 minut i prowadzony jest na żywo przez prezenterów Nieba Kopernika. 
Istnieje możliwość wyświetlenia dedykacji na kopule planetarium przed rozpoczęciem pokazu. Nieźle co? Jej treść (maks. 140 znaków) należy przesłać między 1 a 9 lutego 2018 r. na adres randka@kopernik.org.pl wraz z czytelnym skanem, zdjęciem lub kopią biletu na pokaz. 

Planetarium Niebo Kopernika,
13 lutego, godz. 18.00
14 lutego, godz. 18.00 i 19.00

 

Zobacz także Wygraj bilet na SnowFest Festival w ten weekend

 

Księga tysiąca i jednej gwiazdy 
Lubisz dawne opowieści? Orientalne baśnie Szeherezady, heroiczne greckie mity, mroczne średniowieczne legendy. Jakże często głównym wątkiem takich historii jest miłość. W Walentynki oddamy głos gwiazdom i pozwolimy im opowiedzieć  o sobie. Czym są, skąd się wzięły, jak rodzą się i umierają? Księga tysiąca i jednej gwiazdy zabierze was w niezwykłą, klimatyczną podróż. Zobaczycie niebo sprzed tysiąca lat, przyjrzycie się z bliska supernowej, kosmicznym mgławicom i narodzinom gwiazdy.
Pokaz trwa około 45 minut i prowadzony jest na żywo przez prezenterów Nieba Kopernika. 

Planetarium Niebo Kopernika,
13 lutego, godz. 19.00 i 20.00
14 lutego, godz. 18.00

Love is in the air
Śniadanie u Tiffany'ego? A może Unforgettable? O palmę pierwszeństwa wśród najromantyczniejszych melodii mogłoby walczyć wiele szlagierów. Zamiast wybierać, najlepiej posłuchać ich wszystkich! W programie specjalnego koncertu walentynkowego są kompozycje filmowe, jazzowe, klasyczne, etno a także brawurowe improwizacje. Usłyszycie m. in. Dream a little Dream, Parasolki z Cherbourga, motywy przewodnie z Nocy i dni, Polskich dróg, czy Ogniem i mieczem. Wyobrażacie sobie te znane melodie w aranżacjach na harfę i... piłę sopranową? Nie zależnie od odpowiedzi, warto posłuchać! Gwarantujemy wieczór pełen subtelnego humoru, pulsujący emocjami, zachwycający delikatnością i romantyzmem.

Planetarium Niebo Kopernika,
14 i 16 lutego, godz. 21.30

Imperium namiętności
Czy żądzą nami rządze? Czego pragną kobiety? Zapraszamy na walentynkowy Wieczór dla dorosłych, którego tematem będzie seks. Czekają na was wystawy Kopernika, laboratoria, spotkania z ekspertami, miniwarsztaty, muzyka.

Szczegóły: tutaj
15 lutego, godz. 19.00