Pierwsza wizyta w Warszawie francuskiego duetu, który znalazł przepis na sukces w łączeniu muzyki klubowej i ludowych brzmień Orientu - ACID ARAB już dziś w Jasna 1.

Dla Guido Minisky’ego i Herve’a Carvalho, tworzących kolektyw ACID ARAB, wszystko zaczęło się od wspólnej podróży do Tunezji z szefem wytwórni VERSATILE Records - Gilb'R ze składu Château Flight. Jak opowiadają w licznych wywiadach:
„Zafascynowała nas nie tylko tunezyjska, ale ogólnie bliskowschodnia muzyka i jej kod. Zaintrygowały nas złożone struktury rytmiczne. Wprowadzają one tancerzy w stan transu, dokładnie tak samo, jak acid house." 

Od tamtego czasu Acid Arab wypuścił trzy EPki, które trafiły na playlisty takich DJ'ów jak Gilles Peterson i Tim Sweeney. Na obu płytach połączone zostały bliźniacze pasje do zachodniej muzyki klubowej i brzmień Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Dodatkowo wyprodukowali utwory m.in Hanaa Ouassim, PilooskiI:CubeEtienne Jaumet i OmarSouleyman2. Panie i Panowie, przed Wami mistrzowie ceremonii - ACID ARAB!

 Program:

ACID ARAB
Lutto Lento
Pitti Schmitti
#Jealo
Newborn Jr.

Wejście: 40PLN

 

Widzimy się !

 

 

Zobacz także Kraków Live Festival 2018 ogłasza