Prezentowany premierowo na 12. MFF w Rzymie psychologiczny thriller, w którym reżyser Paolo Genovese ponownie, tak jak w swoim poprzednim dziele, rewelacyjnej komedii obyczajowej „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, bierze pod lupę moralność, a także mroczne tajemnice ludzkiej duszy.

We Włoszech, od premiery (9 listopada 2017) film zobaczyło ponad 1 mln. widzów.

Tajemniczy mężczyzna codziennie siedzi przy tym samym stoliku w tej samej restauracji, rozmawiając z osobami, które przychodzą do niego po nietypową pomoc. Każdy z gości okazuje się czegoś pragnąć, ma marzenie trudne w realizacji, jeśli w ogóle nie niemożliwe. Jednak dla mężczyzny wszystko jest wykonalne. „Możesz to osiągnąć”, powtarza każdemu.

Ale warunkiem jest wykonanie specjalnego zadania, dzięki czemu spełni najskrytsze życzenie. Kim właściwie jest ten człowiek i kto wyznacza reguły dziwnej gry przy stoliku?

W filmie powracają aktorzy znani z „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, jak Valerio Mastandrea, Marco Giallini i Alba Rohrwacher, a dołącza do nich m.in. gwiazda mafijnego serialu „Suburra”, Alessandro Borghi.

 

"Genovese nie szuka kompromisów – narracyjnie, wizualnie, emocjonalnie. Pod każdym względem film działa perfekcyjnie."

Rolling Stone

 

 

W kinach 23 lutego 2018.

 

 

Uwaga KONKURS!

Drodzy mamy dla Was 5 podwójnych wejściówek na film w kinie Elektronik. Co trzeba zrobić, aby wygrać? Napiszcie nam dlaczego chcielibyście zobaczyć nową produkcję Paolo Genovese. Nagrodzimy najciekawsze odpowiedzi a zwycięzców poinformujemy mailem.

Macie czas do 12 lutego do godziny 18:00

Odpowiedzi wysyłajcie na: redakcja@mowianamiescie.pl, w temacie wpiszcie THE PLACE.

Powodzenia :*