Warszawianka-Wodny Park

Sami mówią o sobie, że są „najpopularniejszym polskim obiektem o charakterze sportowo - rekreacyjnym”. Kompleks składa się z części sportowej (basen olimpijski o długości 50 metrów) oraz części rekreacyjnej (zjeżdżalnie, basen do nauki pływania, jacuzzi). Oprócz tego przez cały rok na zewnątrz dostępny jest basen z podgrzewaną wodą, na który można przepłynąć specjalnym tunelem.

Bilet normalny na 60 minut kosztuje 20-24 złotych.

www.wodnypark.com.pl

basen warszawianka mokotów

 

Ośrodek Sportu i Rekreacji m. st. Warszawy w Dzielnicy Żoliborz - kryta pływalnia

Nazywany potocznie basenem na Potockiej również łączy w sobie część sportową i rekreacyjną. Znajdziemy tam duży basen 25-cio metrowy, mniejszą nieckę do nauki pływania, zjeżdżalnię rurową, brodzik dla małych dzieci ze specjalną zjeżdżalnią i inne atrakcje. Oprócz pływalni w ośrodku mieści się siłownia, sauna, solarium, gabinet odnowy biologicznej i rehabilitacji.

Bilet normalny 60 min: 18 złotych.

http://osir-zoliborz.waw.pl

 

Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Najnowsza warszawska pływalnia oddana do użytku w 2016 roku, wraz ze ściankami wspinaczkowymi, salami gimnastycznymi, kręgielnią, siłownią i innymi obiektami sportowymi należy do kompleksu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wybierając się do CSR WUM mamy do wyboru dwie opcje: basen olimpijski o długości 50 metrów z 10 torami oraz stosunkowo płytką 25-cio metrową pływalnię szkoleniowo-rozgrzewkową (do 135 centymetrów).

Bilet normalny 60 min: 18-22 złotych.

www.csr.wum.edu.pl

Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

 

Miejskie Centrum Sportu w Ząbkach sp. z o.o. 

Nowoczesny basen w Ząbkach został otwarty w 2014 roku. Składa się z trzech niecek: basenu sportowego - 25 metrów, głębokiego basenu rekreacyjnego - do 120 centymetrów oraz płytkiego brodzika do zabawy. Centrum Sportu oprócz pływalni oferuje bardzo bogatą ofertę sportową pod postacią squasha, kręgielni, sauny oraz gabinetu masaży. 

Bilet normalny 60 min: 15-16 złotych.

http://mcszabki.pl

 

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Huragan” w Wołominie

Piąta odnaleziona przez nas pływalnia w okolicach Warszawy należy do Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wołominie, który poza pływaniem skupia się na takich dyscyplinach sportowych jak: kolarstwo, piłka nożna, koszykowa, lekka atletyka czy boks. Basen pływacki ma 25 metrów, a basen do nauki pływania połączony jest z basenem rekreacyjnym w jednej niecce. Znajdziemy również brodzik dla dzieci, aż trzy sauny wraz z lodową studnią, stanowiska do hydromasażu i rurę do zjeżdżania.

Bilet normalny 60 min: 10-12 złotych.

http://osir.wolomin.pl/tag/plywalnia/

 

 

Korzystając z basenów nie wymagających czepków pamiętajmy o zachowaniu podstawowych zasad higieny. Związujmy ściśle włoski tak, aby nie utrudniały nam pływania i aby nie przedostały się do wody. 

Dajcie znać jeśli znacie jeszcze jakieś baseny, na których można popływać bez sexy czepka :P

 

Tekst: Aleksandra Slosarczyk - Mówią Na Mieście

 

Interesuje Cię sport ? Zobacz co oferuje miasto tutaj