Nakład preorder nadchodzącego mixtape’u „Ground Zero” – 8000 płyt – wyprzedał się w kilkanaście godzin. Do tej pory na kanałach social media PRO8L3M ukazały się 3 krótkie zapowiedzi muzyczne materiału. Dziś pełnoprawna premiera pierwszego singla. „Flary” to przepełniona skrajnymi emocjami historia damsko-męskiej relacji. Z jednej strony fatalistyczna, z drugiej pokazująca silne uczucia dwóch ścierających się osobowości. 

 

Ten stan odzwierciedla teledysk do utworu, osadzony w konwencji oscylującej pomiędzy brudnym dramatem a ironicznym absurdem. Próby samobójcze, nałogowe zadawanie sobie bólu, robienie rzeczy głupich i niebezpiecznych, ale satysfakcjonujących – to wszystko rozgrywa się w krótkich migawkach z kilku godzin pętli życia  tajemniczego bohatera. Teledysk został wyreżyserowany przez Piotrka Matejkowskiego. W roli głównej możemy zobaczyć Juliana Świerzewskiego, ostatnio nominowanego do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za rolę w „Zgodzie”, etatowego aktora Teatru Powszechnego. W teledysku występuje również Zofia Wichłacz, znana m.in. z „Miasta 44” i serialu „Belfer”. 

 

„Ground Zero” to surowy materiał, który powstał na bazie inspiracji breakcore, techno i trance z przełomu lat 90. i 2000. Na płycie znajdą się 22 numery i 5 skitów. Trasa koncertowa promująca materiał „Ground Zero Tour” obejmie 12 polskich miast i wystartuje już 5 kwietnia. 

 

Premiera mixtape’u „Ground Zero”: 16 marca.