Anna Reinert, Artur Przebindowski, Tomasz Kopcewicz, Jakub Ciężki, Łukasz Patelczyk

Wnętrze Miasta 

Stolarska/Krupowicz Gallery

wernisaż wystawy 25 lutego

Po raz pierwszy w Warszawie zostaną zaprezentowane najnowsze i największe, wyjątkowe obrazy Artura Przebindowskiego z cyklu „Megalopolis”, za który artysta otrzymał wiele istotnych nagród, a także nowy, intrygujący cykl obrazów Tomasza Kopcewicza "Granica" oraz architektoniczne, nietuzinkowe pejzaże Anny Reinert. Do grona zaproszonych artystów dołączą gościnnie: Jakub Ciężki, którego obrazy przedstawiające industrialne elementy miejskiego krajobrazu to jedne z najbardziej rozpoznawalnych obecnie prac na rynku sztuki oraz młody artysta Łukasz Patelczyk, który zachwycił krytyków sztuki połączeniem protych elementów graficznych z klasycznym pejzażem. Prezentowana twórczość oddaje ideę "wnętrza miasta" jako przestrzeni, w której można swobodnie dryfować i nieomal odczuwać ją na sposób wielozmysłowy.

http://mowianamiescie.pl/wydarzenia/3289-wernisaz-wystawy-wnetrze-miasta-stolarskakrupowicz-gallery

 


RZECZY ROBIĄ RZECZY

CSW Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie

Wystawa potrwa od 26 lutego do 31 lipca

Projekt "Rzeczy robią rzeczy" odwołuje się do naszej przyjemności obcowania ze światem wyobraźni. Jego charakter jest konsekwencją przemian, jakie w ostatnich latach dokonały się w sztukach wizualnych, w których pojawiło się bardzo wiele wątków narracyjnych i fikcyjnych oraz potrzeba opowiadania historii. Jednocześnie "Rzeczy robią rzeczy" odwołuje się do specyficznej estetyki, która w kulturze popularnej kojarzy się z teatrem dziecka oraz rozrywkowymi programami telewizyjnymi. Tymczasem forma teatru lalkowego ma tradycję głęboko zakorzenioną w historii europejskiej awangardy i początkach sztuki performance.

http://mowianamiescie.pl/wydarzenia/2311-rzeczy-robia-rzeczy

 

Marc Olivier Giguère

Wernisaż prac Marca Oliviera Giguère

MJUD

wernisaż wystawy 26 lutego

Marc jest podróżnikiem i fotografem, który podróżuje po Europie od 2003 roku a teraz mieszka w Warszawie. Specjalizuje się w fotografii architektury. Na jego zdjęciach znajdziecie unikalne i piękne miejsca. Fotografie te, są drukowane na aluminium, co czyni je wyjątkowymi i niepowtarzalnym.
Mamy nadzieję, że jego prace zachwycą Was na tyle mocno, by wróciły z Wami do Waszych domów (tak, tak będzie można je kupić). Zapraszamy na wernisaż, lampkę szampana i spędzenie wieczoru w najlepszym towarzystwie w Warszawie. :)

http://mowianamiescie.pl/wydarzenia/3246-wernisaz-prac-marca-oliviera-giguere-w-mjudzie

 

Karolina Bielawska

Później i trochę wcześniej

Pawilon Sztuki ERGO Hestia

wystawa potrwa od 26 lutego do 15 kwietnia

Karolina Bielawska, finalistka konkursu Artystyczna Podróż Hestii w 2015 r., w Pawilonie Sztuki prezentuje swój najnowszy projekt pt. "Później i trochę̨ wcześniej". Obrazy, powstałe bezpośrednio na kartonowych płytach, posłużyły do podjęcia dyskursu ze współczesną tymczasowością w naszym otoczeniu. W najnowszym projekcie sięga po powszechne w budownictwie płyty gipsowo-kartonowe. Punkt odniesienia stanowi tu problem słynnej pastelozy - szybkiej metody ożywiania przestrzeni miejskiej, głównie szarych blokowisk, stosowanej od początku lat 90.

http://www.kulturalna.warszawa.pl/wydarzenia,1,153548.html?locale=pl_PL&b=1