W repertuarze kina, oprócz dotychczasowych seansów, na których pokazywane były klasyki światowego kina, znajdzie się również najnowsze kino arthousowe. Widzowie będą mogli zobaczyć filmy premierowe, a także przedpremiery. Amondo pokazywać będzie również najciekawsze filmy ostatniego sezonu, których najczęściej, nie można już obejrzeć w innych warszawskich kinach. 

Bilet normalny kosztować będzie 15 PLN, ulgowy dla studentów oraz seniorów to koszt 12 PLN. 

Kino znajduje się w ścisłym centrum Warszawy, przy ulicy Żurawiej 20. 

Już 9 marca kino Amondo pokaże trzy filmy wyreżyserowane przez wybitne kobiety. Przedpremierowo pojawią się dwa filmy, komediodramat "Paryż i dziewczyna", nagrodzony i pokazywany na wielu światowych festiwalach, fantastyczny debiut Léonor Serraille, który wyróżnia się niespotykanie feministycznym aspektem – od aktorki, rewelacyjnej Laetitii Dosch, przez reżyserkę i scenarzystkę w jednej osobie, po kompozytorkę, kostiumolożkę czy montażystkę – ten film w całości zrealizowały kobiety!

Drugim seansem przedpremierowym będzie "Piękna i bestie", najnowszy obraz cenionej tunezyjskiej reżyserki Kaouther Ben Hania, który po pokazie na festiwalu w Cannes, zebrał owacje na stojąco. To wstrząsający dreszczowiec o młodej kobiecie, która znalazła się w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie.

Dodatkowo, widzowie będą mogli zobaczyć obsypany nagrodami obraz "Dusza i ciało" węgierskiej reżyserki Ildiko Enyedi, który zdobył m.in. ubiegłorocznego Złotego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie oraz był nominowany do tegorocznego Oscara. 

 

 

W kinie Amondo pozostaną również dotychczasowe pokazy oraz prelekcje edukacyjne, na które wstęp jest wolny. Seanse odbywać się będą w każdy czwartek oraz niedzielę. W marcowe niedziele będzie kontynuowany przegląd musicali, tym razem z lat 70-tych. Czwartki poświęcone natomiast będą dwóm niezwykle istotnym ikonom amerykańskiej kultury: Jamesowi Deanowi i Marlonowi Brando. W nadchodzącym tygodniu, pokaz filmu w ramach cyklu Dean/ Brando odbędzie się we wtorek 13 marca.  

Szczegółowy repertuar na nadchodzący tydzień znajduje się poniżej. 

Dodatkowe informacje na temat Amondo można znaleźć na Fanpejdżu kina: https://www.facebook.com/AMONDOKINO/