Moja miłość, reż. Maïwenn


Kiedy: 23.02.2016 godz. 12.00
Gdzie: PROM Kultury Saska Kępa

Melodramat, Francja 2015, 130 min.

Georgio (Vincent Cassel) to mężczyzna, przy którym nie można się nudzić. Jest uosobieniem marzeń każdej kobiety, pewny siebie, dowcipny, spontaniczny. Kiedy pojawia się w życiu Tony (Emmanuelle Bercot), zmienia je o 180 stopni. Ten związek jest jak narkotyk - wciąga, uzależnia i działa jak emocjonalny rollercoaster.

http://mowianamiescie.pl/wydarzenia/2953-moja-milosc

 


YONA, reż. Nir Bergman

Kiedy: 24.02.2016 godz. 19.00
Gdzie: Kino Elektronik

Biograficzny, Izrael 2014, 100 min.

Historia dziewczyny ze wsi, która w środowisku zdominowanym przez mężczyzn, mimo trudności i załamania nerwowego, staje się legendarną poetką.

http://mowianamiescie.pl/wydarzenia/3155-yona

 


DROGA DO SZCZĘŚCIA - Wieczór Filmów Psychologicznych

Kiedy: 25.02.2016 godz. 18.00
Gdzie: Terapeutyczna Kawiarnia

Wieczory w Terapeutycznej słyną z tego, że po każdym filmie przy dobrej kawie, herbacie oraz przekąskach porozmawiamy o naszych spostrzeżeniach, poznamy różnorodne sposoby odbioru tej samej postaci i sytuacji. Odpowiemy sobie na nurtujące pytania i pobawimy się w profilowanie głównych postaci z pomocą obecnego psychologa. Ciekawa propozycja nie tylko dla tych, który interesują się psychologią.

http://mowianamiescie.pl/wydarzenia/2728-droga-do-szczescia-wieczor-filmow-psychologicznych

 


Scena ciszy, reż. Joshua Oppenheimer

Kiedy: 25.02.2016 godz. 18.30
Gdzie: Kinoteka

Dokumentalny, Dania/Finlandia/Indonezja/Norwegia/Wielka Brytania, 2014, 99 min.

Jak to jest ocaleć ze zbrodni ludobójstwa dokonanej przez brygady śmierci w latach 60. XX wieku w Indonezji? Jakie to uczucie żyć u boku bezkarnych morderców swojego rodzonego brata? Adi Rukun, optyk w średnim wieku, zna odpowiedzi na te pytania. W końcu postanawia skonfrontować się z makabrycznymi czynami oprawców. Podczas badania wzroku proponuje im spojrzenie na przeszłość z innej perspektywy. Reżyser Joshua Oppenheimer wzywa do przełamania ciszy zrodzonej z terroru.
Po filmie będzie można porozmawiać o tym, czy film dokumentalny może realnie wpłynąć na zmianę sytuacji społeczno-politycznej i ochronę praw człowieka oraz w jaki sposób wpływa na życie bohaterów, o których opowiada.
 

http://mowianamiescie.pl/wydarzenia/3045-pokaz-filmu-scena-ciszy-dkf-czlowiek-w-kinie