Kuchnia włoska obfituje w oliwki (dobrej jakości oliwa), owoce morza, pachnące zioła i świeże warzywa. Zamiłowanie Włochów do tradycji sprawiło, że ich sztandarowe dania nie szczególnie się zmieniały na przestrzeni wieków. Zaparz sobie espresso lub polej lampkę wina, a my przedstawimy Ci kilka restauracji, w których poczujesz odrobinę włoskiego klimatu.

 

Culinaria Italiana

Codziennie komponują nowe menu, abyś mógł cieszyć się składnikami, które każdego ranka udało im się zdobyć. Lokal położony jest w centrum miasta, bazuje wyłącznie na komponentach bardzo wysokiej jakości. Fantastyczna obsługa i eleganckie wnętrze sprawiają, że poczujesz się tu dobrze zarówno no spotkaniu biznesowym, wieczornym wyjściu z przyjaciółmi czy kolacji prze świecach. Prawdziwie włoski smak i wyśmienite wino.

Ul. Hoża 62

Culinaria Italiana Warszawa Mówią na mieście

 

AIOLI Cantine

„Aioli Cie zadowoli!” głosi hasło przewodnie restauracji. Warto mu uwierzyć, na pewno większość z Was już się o tym przekonała. Lokal przyciąga tłumy, zjesz tu wyśmienite śniadania, pasty i owoce morza. W menu nie zabrakło też pizzy i sałatek. Bardzo czytelna karta jasno informuje, które pozycje są odpowiednie dla wegan, które dla wegetarian, a które dla wielbicieli ostrych przypraw. Plus za wystrój i ogólną atmosferę, polecamy na wieczorne wyjścia przy drinku i dobrym jedzeniu.

Ul. Świętokrzyska 18

Aioli Warszawa Mówią na mieście 2018

 

Ciao a Tutti

Kultowa już punkt na mapie Warszawy. Znajdziesz w dwóch lokalizacjach, obie są równie przytulne i ciepłe w odczuciu. Prawdziwie włoska jakość jedzenia i serce, które jest do niego wkładane przyciąga każdego dnia bardzo dużą liczbę gości. Charakterystyczne obrusy w kratę i obniżone oświetlenie wprowadzają magiczny, lekko domowy nastrój. Proszę Państwa, tak smakują Włochy!

Al. Niepodległości 217; ul. J. Dąbrowskiego 27

Ciao a Tutti Warszawa Mówią na mięście kuchnia włoska

 

Delizia

Kolejna propozycja z Hożej, idealna na wykwintną kolację w prawdziwie włoskim stylu. Zwięzłe menu oparte na składnikach charakterystycznych dla kuchni śródziemnomorskiej. Dostaniesz tu buratte, ostrygi, trufle i wołowinę wyjątkowej jakości. Schludne, minimalistyczne wnętrze być może nie sugeruje wysokopółkowego charakteru posiłku, ale nie oceniajmy książki po okładce! Jedzenie podają wyśmienite!

Ul. Hoża 58/60

Delizia Warszawa kuchnia włoska mówią na mieście

 

Bella Napoli Enzo Rossi

O tej restauracji, a właściwie ich małej sieci pisaliśmy przy okazji pizzy. Enzo Rossi przywiózł ze sobą kawałek Włoch, wybudował na nim rewelacyjną kuchnie, a następnie powielił w kilku miejscach Warszawy. Owoce morza, ravioli, carpaccio, focacia i pasty to tylko garstka specjałów dostępnych w karcie. Zawsze przemiła obsługa, świeże składniki i czujne oko właściciela czynią „sieć” naprawdę wyjątkową. Odwiedź i przekonaj się na własnej skórze!

Ul. Kondratowicza 18 (pierwsza restauracja)

kuchnia włoska Bella Napoli mówią na mieście warszawa

Widzisz, wcale nie musisz brać urlopu aby przekonać się, jakie smaki określają niektóre zakątki świata. Wybierz się do jednej z tych restauracji, zabierz ze sobą kogo chcesz i rozkoszuj się śródziemnomorskim słońcem ukrytym na talerzu.