Pełna kolorów starówka i najstarsze polskie zoo przyciągają rocznie ponad pięć milionów turystów. Zakładamy, że wśród nich jest zaledwie garstka ludzi, którzy nie lubią raz na jakiś czas przegryźć sobie soczystego burgera z serem i pszennym pieczywem. Zrobiliśmy małe rozeznanie i zapraszamy Was do pięciu najlepszych wrocławskich burgerowni.

 

NIENAŻARTY

Rozpoczynamy foodtruckiem. Klasyczne burgery ręcznie przygotowane z wysokiej jakości wołowiny. Lekko przypieczona bułka, pełne smaku sosu i zapach grilla, to atrybuty, dzięki którym wrócisz tu jeszcze nie raz. To jedne z tych kanapek, po których zjedzeniu ledwie się ruszasz, a i tak rozważasz domówienie następnej. Po drugiej stronie okna świetna ekipa, która ułatwi Ci wybór, przygotuje fantastyczne jedzenie, a dodatkowo skutecznie poprawi humor. Poproszę dokładkę!

Ul. Traktatowa

nienażarty wrocław jedzenie mówią na mieście

 

Wartburger

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że po powrocie nie zmieścisz się we własnych drzwiach. A tak na serio, na pewno nie wyjdziesz głodny. Do każdego burgera dobierasz dodatek: klasycznie - frytki, trochę lżej – sałatkę, na grubo – nachosy. Gwiazdą programu jest tu jednak konkretna porcja mięsa otulona sprężystym pieczywem. Stopień wysmażenia dobierasz wedle uznania. Plus za fajną, motoryzacyjną koncepcję. Knajpę znajdziesz w dwóch lokalizacjach.

Ul. Benedykta Polaka 19 i Braniborska 14

Wartburger wrocław jedzenie mówią na mieście

 

Balkan Burger

Absolutny must-eat dla wszystkich burgeromaniaków. Zanim pójdziesz – poczytaj, dopytaj. Nie zjesz tu mięsa, o tradycyjnej, amerykańskiej formie mielonego, przyprawionego przed przyrządzeniem, grillowanego kotleta. To samo dotyczy pieczywa – zakładamy, że podobnie do nas, nawet nie pomyślałbyś, że dostaniesz burgery w „czymś-takim”. Połączenia choć zaskakujące, za każdym razem zachwycają i sycą spragnione mięsa żołądki. Polecamy, nigdzie nie znajdziesz podobnych!

Ul. Powstańców Śląskich 211, Stacyjna 2 róg Legnicka i mobilny foodtruck

balkon burger wrocław jedzenie mówią na mieście

 

Beef Burger

Puszysta bułka, dobrze wysmażone, ale wciąż soczyste mięso, świeże warzywa i sosy, zapierające dech w piersiach. Wolisz bardziej krwiste? Nie ma problemu. Zmieniamy stopień ostrości? Bardzo proszę. Mowa o burgerowni, do której pomimo dość sporej odległości od centrum, zjeżdża się całe miasto. Trudno się dziwić, od samego patrzenia na zdjęcia ślinianki przyspieszają produkcję. Patrzeniem się jednak nie najesz, no nie?

Ul. Zwycięska 14CE

beef burger wrocław jedzenie mówią na mieście

 

Green Bus

Teraz cos dla fanów kuchni roślinnej. Wege-burgery szturmem podbiły całą Polskę. W Green Bus co prawda, zjesz nie tylko te gorące buły, napchane warzywami, ale i rozsławioną na cały Wrocław pizzę i wegański kebab. Królowie lokalnego streetfoodu w wersji wege mają w karcie aż sześć różnych burgerów, m.in. z grillowanym tempehem i wędzonym tofu. Oddajemy im swoje serce za różnorodność, oryginalność i rewelacyjne smaki!

Ul. Dubois 2/1a

green bus wrocław jedzenie mówią na mieście

 

Do zobaczenia na miejscu!

#Wrocławmiastospotkań

 

mówią na mieście wrocław