Adaptacja sceniczna Pawła Szumca jest wyborem opowieści i barwnych wspomnień z dzieciństwa i młodości Oty Pavla. Niewinne lata pełne magii i cudowności brutalnie przerwane przez okrucieństwa II wojny światowej i następujące później czasy pogardy w komunistycznej Czechosłowacji, składają się na historię czesko-żydowskiej rodziny, opowiedzianą w typowy dla Czechów sposób: śmiechem przez łzy.

„Śmierć pięknych saren” to ciepła, komediowa opowieść o losach pechowego komiwojażera, sprzedającego odkurzacze i lodówki szwedzkiej firmy „Elektrolux”, zapalonego wędkarza,  zakochanego w żonie szefa, artysty w swoim fachu, romantyka, pod koniec nabiera tragicznego wymiaru. Wtedy dopiero zdajemy sobie sprawę, że nasi bohaterowie przeżyli piekło wojny, obozów koncentracyjnych, głodu i strachu. Wybrane przez reżysera przepiękne ballady Jaromira Nohavicy w wykonaniu Moniki Chrząstowskiej, puentują poszczególne sekwencje tej romantycznej przypowieści o kondycji serca i duszy człowieka.

Strona www spektaklu (informacje, bilety):
http://www.teatr-zydowski.art.pl/spektakl/smierc-pieknych-saren

 

Mamy dla Was konkurs!
Do wygrania jest podwójne zaproszenie do Teatru Żydowskiego na spektakl "Śmierć pięknych saren". Co trzeba zrobić, aby wygrać?
napiszcie nam dlaczego to właśnie Wy powinniście wygrać. Nagrodzimy najciekawszą odpowiedź. Macie czas do 2.04.2018 do godziny 15:00. Zgłoszenia wysyłajcie na: redakcja@mowianamiescie.pl, w temacie wpisując "Konkurs teatr". Powodzenia!

Zaproszenie konkursowe obowiązuje na spektakl odbywający się 4 kwietnia.