Mapa


Fantastyczna opcja dla wszystkich miłośników podróży. Na wolnej ścianie możesz nakleić mapę wypełniającą całą jej powierzchnię – aby to zrobić, udaj się do firm drukujących fototapety lub sięgnij po gotowe naklejki. Do tak przygotowanej powierzchni możesz przyklejać małe pamiątki, które przywiozłeś z danego miejsca, np. muszelki, suszone kwiaty, polaroidy. Możesz tez po prostu zaznaczać dane miasta kolorowymi krzyżykami lub rysować całe trasy lotów. Dla dysponujących tylko fragmentem ściany, proponujemy mapy typu „zdrapka”, na których wydrapiesz odwiedzone już miejsca. Polecamy również graficzne mapy wybranego miasta, to ciekawsza opcja niż przypadkowy obraz.

 


zdjęcie od Hog Studio

 

Światło


Opcji jest kilka. Możesz sięgnąć po bardzo popularne ostatnio cotton-balls, czyli włóczkowe lub druciane, sztywne kulki spełniające funkcje kloszy na sznurze pełnym światełek. Wbijasz w ścianę kilka gwoździ i prowadzisz łańcuch tak, jak tylko przyjdzie Ci do głowy. Na rynku pojawiły się mini lampki o abażurach w kształcie np. ananasów, grzybów, kwiatów, pszczół. Fantastycznie w tej roli spełnią się również sznury sporych żarówek o tradycyjnym kształcie. Emitują światło matowe (bardziej rozproszone), lub klasyczne. Ciekawego charakteru nadadzą wnętrzu również te kolorowe (np. różowe, niebieskie). Interesującą opcją, która sprawdzi się szczególnie w mieszkaniach miłośników industrialnych klimatów, są konstrukcje na kilka żarówek, zmontowane z rur hydraulicznych. Możesz stworzyć je samemu lub sięgnąć po gotowe.


zdjęcie od ByLight

 

Rower


Dużej przestrzeni charakteru doda rower podwieszony na hakach. Jest to również dobre rozwiązanie na jego przechowywanie. W jego pobliżu możesz powiesić tematyczny plakat lub zdjęcie z ostatnie przejażdżki. Dwukołowce świetnie prezentują się w towarzystwie kwiatów doniczkowych i stojącego lustra. Wolisz longboardy, deskorolki, wrotki? To samo możesz zrobić z nimi. Ochraniacze i kaski również świetnie się spiszą. Mało miejsca? Podwieś jeden element kojarzący się z bicyklową pasją – np. kierownicę lub koło.


zdjęcia z fanpage Wieszak na Rower

 

Zdjęcia


Zdjęcia są idealnym rozwiązaniem dla sentymentalistów. Ułóż z nich mozaikę z podpisami, powieś klamerkami na sznurku niczym pranie lub opraw w ozdobne ramy. Szczególnie polecamy te odgrzebane ze starych, babcinych albumów – budują rewelacyjny klimat we wnętrzach w stylu retro. Dobrym pomysłem jest również zbieranie fotografii typu instax lub polaroid. Poprzekładaj je pamiątkami, rysunkami i pocztówkami, aby stworzyć rodzinny charakter. W tym celu świetnie sprawdzi się gigantyczna tablica korkowa, magnetyczna farba lub drewniane listwy, do których przymocujesz obrazki za pomocą małych gwoździ, pinesek lub magnesów.


zdjęcie z fanpage MIA home passion

 

Neon


Neon to jedna z droższych opcji ozdabiania ścian. W większości przypadków, robi się je na zamówienie. Nikt nie może odmówić im efektowności. Powieś swoje imię, nazwę ulubionego miasta, maksymę lub dowolną grafikę. Nie stać Cię na neon? Nic straconego. Sięgnij po fluorescencyjną farbę w sprayu i szablon. Bez problemu znajdziesz też gotowe napisy lub motywy wycięte z drewna albo aluminium, wypełnione lampkami. Możesz też kupić elastyczny, ledowy łańcuch świetlny i spróbować podziałać samemu – napisu raczej nie ułożysz, ale pojedyncza litera lub symbol da się zrobić. 


zdjęcie z fanpage Little Lights

 

Uważaj na palce! Uderzenie młotka bywa bolesne!

Autor: Ewa Kubiatowska Mówią na Mieście