Pastele

Jak każdej wiosny, pastele wracają do łask. Słoneczne żółcienie, delikatne beże, wirujące błękity i dziewczęce roże zwiastują rozpoczęcie nowego sezonu. W tym roku jednak, nie mówimy o ombre, czy trendzie na „każdy paznokieć w innym kolorze”, a o jednokolorowym mani lub geometrycznych wariacjach na temat rozbielonych barw. Możesz połączyć je z metalicznym akcentem, lub zwyczajnie podzielić płytkę na kolorowe obszary o twardych krawędziach.

 

Intensywny oranż zamiast klasycznej czerwieni

Ten trend znajdziecie m.in. na wybiegach Armaniego i Soni Rykiel. Intensywny, ciemny pomarańcz doda Ci klasy i energii. Idealnie komponuje się  z granatem, szarościami, zieleniami i głębokimi brązami obecnymi na naszej garderobie wierzchniej. Malujmy nim raczej całą płytkę, bez dodatkowych zdobień i niepotrzebnych dodatków o innej kolorystyce. Ten wibrujący akcent momentalnie sprawi, że poczujesz wiosnę i zatęsknisz za latem.

 

Czerń, granat, grafit

Kolory te, chodź zwykle pojawiały się w zimowych sezonach, tym razem zagoszczą również w wiosennych, paznokciowych stylizacjach. Dodają szyku i elegancji, występować będą w jednobarwnych zestawieniach jak i zdobieniach. W dalszym ciągu możesz je łączyć z efekciarskimi pyłkami i mieniącymi się brokatami. Najlepiej wyglądają na dobrze nawilżonych dłoniach o krótkich, równo spiłowanych paznokciach z odsuniętymi skórkami.

 

Minimalizm i geometria

Ten trend pojawił się kilka sezonów temu i wciąż nie wychodzi z gry. Mowa o delikatnych zdobieniach, kładzionych najczęściej na płytkę pokrytą przeźroczystym lub mlecznym lakierem. Bardzo popularne stają się wzory w kolorze białym, czarnym, grafitowym, granatowym, butelkowo-zielonym oraz w metalicznych odcieniach takich jak złoto czy srebro. Możesz postawić na akcent położony na jednym paznokciu, lub zaszaleć i ozdobić je wszystkie.

 

Naklejki i napisy

W okresie wiosennym coraz chętniej sięga się po różnego rodzaju naklejki, taśmy i napisy. Popularnym motywem staną się motywy roślinne (kwiaty, duże, ozdobne liście) i delikatne, humorystyczne wzory kojarzące się z dziecięcymi naklejkami. Napisy pojawią się na pojedynczych paznokciach, lub podzielone na sylaby upstrzą je wszystkie. Kładzione na paznokcie w pastelowych odcieniach lub przeźroczysty lakier dodadzą uroku każdej stylizacji.

 

A Ty, umówiłaś już wiosenną wizytę u ulubionej stylistki?

 

Autor: Ewa Kubiatowska Mówią na Mieście