Lody Tradycyjne Dudek – pod takim szyldem znajdziecie lodziarnię wyróżnioną w plebiscycie magazynie  „Wallpaper”. Niepozornych budek szukajcie nie w Warszawie, Krakowie czy Poznaniu, a w Mielcu, Szczucinie, Węgrzcach i Dąbrowie Tarnowskiej.


Szczególnie ta pierwsza lokalizacja została doceniona przez wspomniany wyżej portal. Interes w Mielcu działa od dwóch lat, a za jego sukces odpowiedzialne jest w dużej mierze wnętrze – kolorowe, pastelowe kafelki, ozdobne donice pełne zielonej roślinności i holograficzne bliki to dzieło duetu Pigalopus (Karolina Chodur i Malwina Borowiec). Wystrój, choć słodki i designerski, nie jest przesadzony – całość jest wyjątkowo schludna i zahacza o nieustający, minimalistyczny trend.


Mrożone smakołyki, wytwarzane tradycyjnymi metodami przez trzecią już generację cukierniczej rodziny przyciągają tłumy klientów. Mięta z czekoladą, czerwona pomarańcza, sorbet z marakuji, róża, czarny kokos i smakowita czekolada – ich oferta wciąż się poszerza, dzięki temu za każdym razem czeka was inna kompozycja smakowa. Pyszny deser dopełniają kolorowe wafelki, rurki, posypki, świeże owoce i różnorodne polewy. Dodajmy do tego duże porcje i przemiłą obsługę – ciężko się nie zakochać. Zamówicie tu również kawę i uwielbiane przez okolicznych mieszkańców torty okolicznościowe.


W zestawieniu „The best ice-cream parlours around the world” poza Mieleckim Dudkiem wystąpiły lodziarnie z Dubaju, Vancouver, Miami, San Francisco, Mediolanu i Pragi.
Pełen artykuł odnajdziesz tu
 

Planujesz wypad w województwo Podkarpackie lub Małopolskie? A może mieszkasz w okolicy? Koniecznie odwiedź lodziarnię Dudek. Nie bez powodu doceniono ją wśród lokali o tej samej specjalizacji wśród międzynarodowej konkurencji!
Py-cho-ta!

 

Zdjęcia pochodzą z fanpage Lody Dudek

Sprawdź program Wiosny Filmów