Odśwież swoją szafę

Koniec z lookiem ludzika Michelin! Puchowy płaszcz? Buty na futerku? Dziergane rękawiczki? Won do szafy! Wyjmij wiosenną kurtkę lub zaopatrz się w nową – trencz, parka, bomber, szlafrok – wybór należy do Ciebie. Pod spód dłuższa bluza i nigdzie nie wieje. Adidasy, trampki, creepersy, do nich grubsza skarpetka (spróbuj tych z zabawnym motywem), chustka na szyję, cienka czapka (tylko taka bez pompona – one za bardzo kojarzą się z zimą) i jesteś gotowy do drogi. Nareszcie bez problemu założysz plecak i torby na cieńszym pasku. Od razu lepiej!

 

mówią na mieście

 

Nowa fryzura

Nowy rok, nowy Ty. Dajemy sobie uciąć obie dłonie, że tylko garstka z Was skorzystała z corocznej okazji na odmianę. Mamy drugi termin dla spóźnialskich. Nic tak nie poprawia humoru i nie dodaje pewności siebie jak wizyta u fryzjera. Podcięcie końcówek? Może być, ale czemu nie zdecydować się na coś odważniejszego? W tym sezonie królować będą grzywki, burgund, purpura i ciepły blond z ciemniejszym „odrostem”. Dla mniej śmiałych wystarczą warkocze – w absolutnie każdej ilości!

 

mówią na mieście

 

Zobacz także MOMU'sic Maker's – więcej niż koncert

 

Postaw na ruch

Kawa już nie działa tak dobrze, prawda? Teraz coś na zwiększenie poziomu energii. Zacznij się ruszać! Ameryki nie odkryliśmy, zaawansowanym proponujemy spróbowanie czegoś innego – może joga, zajęcia z tańca intuicyjnego lub sztuki walki? Świetnym rozwiązaniem jest również basen. Tak naprawdę, im mocniej zmęczysz swoje ciało, tym większe prawdopodobieństwo, że odczujesz prawdziwą satysfakcję. Ruch = endorfiny, zapamiętaj i zacznij praktykować.

 

mówią na mieście

 

Naucz się czegoś nowego

Próbowałeś kiedyś pracy na szydełku? A może naznosiłeś już tonę starych mebli i czekasz na wolny termin u tapicera? Podwiń rękawy i do dzieła! Internet zasypany jest informacjami, jak zabrać się za naukę poszczególnych rzemiosł. Jeśli nie radzisz sobie samemu, dobrze się rozejrzyj – teraz organizuje się warsztaty z praktycznie każdej dziedziny. Nauka języka fińskiego? Nigdy nie wiesz, kiedy Ci się przyda. Nie wiesz też, czy któraś z tych opcji nie stanie się twoją największą pasją, albo sposobem na życie. Czas się przekonać!

 

mówia na mieście

 

Zobacz także Audioriver się rozpędza

 

Zmień coś w najbliższym otoczeniu

Bolące plecy? Spróbuj wymienić krzesło przy biurku – mocny kolor i wyprofilowane siedzenie skutecznie stuningują wnętrze twojego mieszkania i komfort pracy. Zainwestuj w kwiaty i doceń, jak bardzo zmieniają klimat mieszkania. Rozejrzyj się po ścianach – tam pasowałby to zdjęcie z wakacji, gdzie tak szeroko się uśmiechacie, a tutaj grafika z targów młodej sztuki. A może plansza do podwieszania drobnych pamiątek diy? Plakat ulubionego filmu? Możliwości ogranicza tylko twoja wyobraźnia. 

 

mówią na mieście

 

Potraktuj powyższy wpis jako listę „to do”. Czas wyrwać się z marazmu i znów zacząć czerpać z życia jak najwięcej. Nie tłumacz się brakiem czasu, w końcu dzień staje się coraz dłuższy. Wierzymy, że tylko wspólnymi siłami zdołamy przywołać wiosnę!

 

Ewa Kubiatowska Mówią na Mieście