Pochodzące z Zielonej Góry trio Niemoc, mimo krótkiego stażu jest już dobrze rozpoznawalne i cenione dzięki klimatycznym kompozycjom mieszającym wpływy shoegaze i tanecznego disco-not-disco. Choć w ich utworach da się wychwycić pewną nostalgię za późnym XX wiekiem (w „Mikrofalach” pobrzmiewają choćby polskie post-punkowe i cold wave’owe lata 80.), to doskonale rozumieją muzyczną teraźniejszość, a swoimi pomysłami sięgają daleko w przyszłość.

Zobacz też - Bob Sinclar w Warszawie

 

„Mikrofale” do tej pory ukazały się jedynie w formie cyfrowej, jako wydawnictwo macierzystej wytwórni Brennnessel (wydającej takich artystów, jak Kamp! czy We Draw A). Dzięki współpracy z MOST Records, wydana została winylowa płyta, która poza oryginalnymi utworami zawiera reinterpretacje autorstwa dwóch producentów związanych z MOST – Eltrona (producent i DJ, od ponad dekady stale obecny na polskiej i międzynarodowej scenie) i Hatti Vatti (producent i muzyk, którego wydany w MOST album „SZUM” podbił zestawienia płyt roku 2017). Artyści MOST Records w intrygujący sposób podeszli do nostalgii obecnej w muzyce Niemocy. Przy „Wyspach Chłodnych” połączyli siły i podczas wielogodzinnej, studyjnej współpracy stworzyli remiks, będący niezwykłą, dubową hybrydą.

 

Na EP „Mikrofale” znajdziecie również drugi remiks. "Dysko-Miks" utworu “Trynidad, Tobago” Eltrona, to eklektyczny rozgrzewacz parkietów rozbrzmiewający bębnami na pograniczu disco i rocka oraz, wypełniony niepozwalającym o sobie zapomnieć arpeggio.

Kup EP „Mikrofale”:

http://bit.ly/MikrofaleEP

„Trynidad, Tobago” (Eltron Dysko-Miks) na YouTube:

http://bit.ly/DyskoMiks

 

Hatti Vatii:

https://www.facebook.com/hattivattiPL/

https://www.instagram.com/hvhvhvtv/

https://soundcloud.com/httvtt

Eltron:

https://www.facebook.com/eltronjohn/

https://soundcloud.com/eltron-john

Niemoc:

https://www.facebook.com/niemocniemoc/

https://www.instagram.com/niemoc/

https://soundcloud.com/niemoc

https://niemocniemoc.bandcamp.com/

MOST Records:

https://www.facebook.com/most.rec/

https://www.instagram.com/most_rec/

https://soundcloud.com/most_records

https://musicofstoriestold.bandcamp.com/

Brennnessel:

https://www.facebook.com/brennnessel/

http://www.soundcloud.com/brennnesselrec

https://www.instagram.com/nnn_brennnessel/