Brunch to połączenie późnego śniadania i lunchu. Jada się go między godziną 10.00 a 11.30, a w menu królują zarówno produkty typowo śniadaniowe (jajka, owsianki), jak i elementy obiadowe (zupy, cięższe sałatki).  Może być twoim pierwszym posiłkiem, lub pierwszym konkretnym zaraz za zagryzionym w biegu jabłkiem. Świetnie sprawdzi się u wszystkich tych, którzy nie mogą się przyzwyczaić do jadania rano. 


Wapiarnia
Gdańska Wapiarnia, położona przy ulicy Tandeta 1/82, otwiera swoje drzwi już o 9.00 rano. Klimatyczne, nowoczesne wnętrze z podwieszanymi ławkami, kawiarnia i vape shop w jednym. Dla tych, którzy mają więcej czasu znajdzie się trochę gier planszowych. Zjesz genialne kanapki z zawsze świeżych składników, klasyczne śniadania pełne smaku i wypijesz świetną kawę lub lemoniadę z owoców sezonowych. Krążą słuchy, że dają tu najlepsze brownie w mieście!

 

 

Gvara
W Gvarze duzży nacisk kładzie się na ręczną robotę. Większość elementów składowych menu wyrabiane jest na miejscu. Mnogość rozwiązań, elegancki sposób podania i przemiła obsługa czynią te miejsce wyjątkowym. Schludny lokal o prostym, ale dopracowanym wystroju buduje przyjemną atmosferę. Zajrzyj chociażby po to, aby spróbować pierogów, zup, a na słodko – koniecznie sięgnij po  smażone lody. Znajdziesz przy ul.Chlebnickiej 48/51.

 

 

Drukarnia (zdjęcie w tle)
Jak my lubimy tu wracać! Rewelacyjny wystrój pełen zaskakujących szczegółów to jedno. Ziołowo-kwiatowo-owocowe napary pobudzają wszystkie zmysły, matcha przenosi w orientalne strony a kawa zadowoli każdego konesera. Na ciastach również jeszcze się nie zawiedliśmy – ich banofee skutecznie umili każdy, nawet najbardziej pochmurny dzień. Na półkach książki i albumy o różnorodnej tematyce, a sama lokalizacja jest jak kropka nad „i” w tym wypadku. Ul. Mariacka 36

 


 
 

Jak się masz?
Bistro położone przy ulicy Opata Jacka Rybińskiego 24 jest wyjątkowo zielone. Bogata roślinność znajdziecie tu zarówno we wnętrzu, jak i na talerzach. Nie jest to restauracja wegańska, jednak wielbiciele diety bez-zwierzęcej odnajdą się tu bez problemu. Świetne są ich autorskie „michy” – medal dla tego, któremu uda się to przejeść. Załoga skutecznie zaraża poczuciem humoru i dobrym samopoczuciem. Sprawdź!

Sprawdź miejscówki na brunch w Poznaniu

 


 

Klatka B
Klatka B to sklep z designem, galeria, miejsce organizowania warsztatów artystycznych i restauracja karmiąca wyłącznie zdrowym i świeżym jedzeniem. Menu jest zmienne, poniedziałki dedykowane są weganom, a środy wszystkim tym, którzy lubią, potrafią, lub chcą nauczyć się rysować. Odpręż się w towarzystwie sztuki, grillowanych warzyw, owoców morza i niesztampowych napojów. Lokalizacja - ul. Świętojańska 43/44.

 

 

Miłego dnia! 

 

Ewa Kubiatowska MNM.pl

zdjęcia pochodzą z fanpage pisywanych restauracji :)