1.    Farbowanie
W pasmanteriach znajdziesz wiele barwników do tkanin. Aby dobrać odpowiedni, najlepiej wziąć ze sobą ciuch, którego macie dość i zapytać sprzedawcę. Jeżeli zdecydujesz się na jeden kolor, polecamy barwnik, który wlewa się do pralki – to najprostszy sposób. Inne związane są z gotowaniem, rozpuszczaniem, solą i octem. Stwórz wielobarwne kompozycje w stylu lat 70-tych zaciskając na ubraniu gumki recepturki, a następnie moczeniu materiału w odpowiednich kolorach. 

2.    Farbki i pisaki
Znajdziesz je w każdym papierniczym. Kup te przeznaczone do tkanin lub sięgnij po tubki farb akrylowych (pamiętaj, aby po wyschnięciu wypracować wzór przez kawałek ręcznika papierowego). To rozwiązanie najlepiej sprawdzi się na małych powierzchniach (akryl po wyschnięciu jest dość sztywny). Farbkami i flamastrami przeznaczonymi do malowania po tkaninach stworzysz wzór dowolnej wielkości. Brak Ci umiejętności? Stwórz swój własny szablon, drukując napis bądź rysunek na kartce z bloku technicznego, a następnie wycinając z niej odpowiedni kształt.

3.    Naszywki
Wybór jest gigantyczny. Najciekawsze znajdziesz na aliexpress. Możesz to skorzystać z ozdobnego elementu który zdobił twój ulubiony ciuch (ten, który się zniszczył a nie masz sumienia go wyrzucić). Użyj dżetów, ćwieków, falbanek, koronek, naszywek z ulubionym motywem lub logiem. Znasz kogoś, kto potrafi haftować? Świetnie, podrzuć mu więc małe zlecenie. Bluza z niewielkim haftem, który wyszedł spod babcinej igły – bajka!

4.    Recykling
Dziura w ulubionym swetrze? Potnij go na kawałki – z tułowia zrobisz komin, a z rękawów getry. Za duże dżinsy? Zrób z nich portmonetkę lub torbę na zakupy. Pamiętaj też o rzeczach, które możesz wyczarować do domu – dywanik łazienkowy, poszewki na jaśki, stelaż do podwieszania doniczek i wiele, wiele innych. Postaw na swoją wyobraźnie lub zapytaj swoja przeglądarkę internetową. Zastanów się dwa razy, zanim coś wyrzucisz!


5.    Lumpeksy
Przez chwilę było o nich głośno. W sklepach z ubraniami z drugiej ręki możesz znaleźć wiele skarbów – zaczynając od outfitów przypominających looki ulubionych filmowych postaci, przez pop-kulturowe zajawki minionych epok (nadruki z zespołami muzycznymi, serialami itd.) po perełki od znanych marek i projektantów. Second handy są również świetnym miejscem do szukania zabawek z dzieciństwa, kostiumów na imprezę tematyczną, szkła i porcelany, czasami nawet sprawnych urządzeń elektronicznych.

 

Zobacz też: REEBOK CLASSIC X MONTANA CANS: KOLOR MA ZNACZENIE!

 

Autor: Ewa Kubiatowska MNM