Ach, piątek… A wraz z nim w pakiecie sobota, dla większości – dzień wolny, kiedy możecie dłużej pospać i nie przejmować się budzikiem. Umówmy się, raz na jakiś czas warto ten fakt wykorzystać. Zbierz więc znajomych i wyskoczcie na dobre piwo. Sprawdź, gdzie poczujecie się najlepiej!


Perłowa
Jeśli nie masz ochoty na głośne biesiadowanie, wolisz wieczorny pełne smaku i klasy, wybierz się właśnie tutaj. W ofercie klasyki z nalewaka i dosłownie kilka dobrej jakości piw butelkowanych. Na uwagę zasługują przekąski – chipsy z selera, suszona wołowina i piwne ciasteczka. W pozostałej części karty znajdziesz ciekawe dania główne z wysokiej jakości składników jak i kilka pozycji street-foodowych.

Ul. Bernardyńska 15

Blues Brothers
Fantastyczny klimat kojarzący się z filmowym hitem lat 80`tych. Bardzo szeroki wybór butelkowanych piw craftowych – często się poszerza i zmienia, w zależności od potrzeb, rynkowych nowości czy pory roku. Obsługę cechuje profesjonalizm, kompetencja, wiedza i poczucie humoru. Tutaj zawsze dobiorą trunek odpowiedni do twojego obecnego nastroju. Poza tym elegancja, dobra muzyka, a to wszystko bez przesadnej nadymki.

Ul. Kościuszki 8

Rider`s Pub
Coś dla fanów cięższych brzmień i motocyklowych klimatów. Obserwujcie ich fanpage, bo dzieje się dość sporo. Koncerty na żywo, grill, na którym upieczesz przyniesione jedzenie i aktualne promocje. Na miejscu również stół do gry w bilard (w poniedziałki grasz za free) i pozytywnie zakręcona obsługa. Dla wpadających przejazdem dwukołowców znajdzie się miejsce i mocna kawa. Dodatkowym plusem jest spory ogródek.

Ul. 3 Maja 9

Sprawdź też: nietypowe hobby

Czytelnia
Powróćmy do spokojniejszych klimatów i wybierzmy się do Czytelni. Pachnąca serem i ziołami pizza, na puszystym cieście i dobrej jakości składnikach. Nie słyszeliśmy jeszcze, aby ktoś wrócił stamtąd z nosem na kwintę. Piwo – wybór jest ogromny, niektórzy twierdzą, że największy w mieście, jeśli chodzi o piwa craftowe. Każde opisane w nieskomplikowany sposób, a jak trzeba, zawsze można dopytać uśmiechniętą obsługę.

Ul. Godebskiego 13/2

OSTRO
W OSTRO wypijecie smaczną kawę, a do tego świetne śniadanie za niskie pieniądze. Ale to dopiero dzień po, bo wcześniej czeka niezapomniana zabawa w otoczeniu pozytywnego, lublińskiego vibe`u. Tematyczne imprezy, koncerty na żywo i kulinarne promocje. W karcie alkoholowej znajdziecie kilka klasyków, ale zdecydowana większość to rzemieślnicze perełki. Dodatkowe „piwne hity miesiąca” czyli nowości i sezonowe obniżki. Nie może Cię tu zabraknąć!

Ul. Krakowskie Przedmieście 25

Nastrojeni na zabawę? My bardzo!

 

Ewa Kubiatowska MNM
Zdjęcia pochodzą z fanpage opisywanych restauracji.