Piątek, 25.05

Mateusz Dąbrowski. Caterpillar
Mateusz Dąbrowski, wykładowca Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania, interesuje się materialnością form, tworzy w duchu abstrakcji geometrycznej i eksperymentuje z materiałami. Na wystawie przedstawione zostały rzeźby i grafiki, artysta bawi się naszą percepcją i zwraca uwagę na wpływy nie dostrzegalne gołym okiem (np. infradźwięki). Tytuł wystawy z jednej strony wskazuje na zainteresowanie naturą, cielesnością i formą organiczną, z drugiej nawiązując do industrialności, nauki i techniki. 
Gdzie: Miejsce Projektów Zachęty, ul. Gałczyńskiego 3


Kobiety nad przepaścią - Otwarcie kina plenerowego
Pokaz filmu z 1938 roku ma być zwieńczeniem kończącej się w niedzielę wystawy ”Przyszłość będzie inna” i równocześnie inauguracją letniego programu filmowego na dziedzińcu FINA. Dramat obyczajowy dotyczy (wbrew pozorom wciąż aktualnego) problemu zwabiania młodych Polek za granicę w celach zmuszania ich do prostytucji. Pokaz odbędzie się z wykorzystaniem słuchawek bezprzewodowych, do których wypożyczenia potrzebujesz dokumentu ze zdjęciem. Spotkanie rozpocznie rozmowa z udziałem kuratorów, profesor uczelni filmowej i filmografem. 
Gdzie: Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny. FINA Wałbrzyska 3/5


 

Kokafellaz w Pomoście 511
Dla wszystkich tych, którzy mają ochotę rozpocząć weekend mocnym przytupem. Za Dj-ką Homer, Hardy Stereo i Dj Dtl ze składu Kokafellaz. Przygotujcie się na mix odjechanych bitów i ulubionych kawałków. Całość utrzymana w nadwiślańskim klimacie, czyli bez spin i z szerokim wyborem trunków na barze. Bierzcie znajomych i wpadajcie tłumnie – warto!
Gdzie: Pomost 511, Bulwar Flotylli Wiślanej

 

Sobota, 26.05

Sprawdź: Dzień Mamy w AMONDO Kino
 

Fisz Emade Tworzywo / koncertowy Pokój na lato
Koncertowy Pokój Na Lato powrócił ze zdwojoną mocą. Już w najbliższą sobotę na scenie pojawi się jeden z najlepszych polskich zespołów muzycznych – bracia Waglewscy w doskonałej oprawie dźwiękowej. Fisz Emade Tworzywo działa prężnie od siedemnastu lat, tworząc w klimacie elektroniczno-hip-hopowym. Mądre i dojrzałe teksty doprawione szczyptą niebanalnego humoru i ogromnej wrażliwości to ich znak rozpoznawczy. Wstęp jak zwykle darmowy, a ilość miejsc ograniczona, więc radzimy się spieszyć!
Gdzie: Pokój Na Lato, ul. Towarowa 25


 

JUWenalia
Sobota zapowiada się koncertowo. Juwenalia kojarzą się z dobrą zabawą, tanim alkoholem, świetnym towarzystwem i jeszcze lepszą muzyką. Na scenie plenerowej Parku Agrykola pojawią się PARA, Daria Zawiałow, Paulina Przybysz, Natalia Nykiel i Krzysztof Zalewski. Jak co roku będzie głośno, radośnie, śpiewająco i tanecznie. Kto się spodziewał takiego stężenia fantastycznych muzyków po darmowym, juwenaliowym koncercie?
Gdzie: Park Agrykola

zdjęcie pochodzi z oficjalnego fanpage Darii Zawiałow


Nocny Market – wielki powrót!
Ulubiona nocna szama Warszawiaków powraca na Dworzec Główny! Już w ten weekend rozpoczyna się nowy sezon działalności perełek street-food`u. Zapowiada się jeszcze lepiej, niż w ubiegłych latach – w dalszym ciągu będziecie mogli jeść tu potrawy kuchni całego świata pod chmurką w centrum stolicy. Pojawią się również punkty usługowe, takie jak stoisko tatuatorskie, barber shop, strefa muzyczna i strefa lifestyle. Wśród gastro-stacji znajdzie się m.in. Thaisty, Mąka i Woda, Veg Deli i Skurczybyk. 
Gdzie: perony Dworzec Główny, ul. Towarowa 3


 

Niedziela, 27.05


Jazdowski Wymiennik Roślin
Jeśli podobnie do nas, jesteś fanem zielonych przyjaciół z doniczki bądź ogródka, a przy tym nie bawią Cię pełne niespodzianek okazy z hipermarketów, to wydarzenie jest właśnie dla Ciebie. Weź ze sobą nasiona, cebulki, odnóżki, sadzonki lub dorosłe osobniki i wymień się w zamian za inną roślinkę. Możecie zabrać ze sobą również książki o ogrodnictwie, doniczki, łopatki, grabki, przetwory, zioła, owoce i tak naprawdę wszystko, co wiąże się z hodowlą roślin. Im więcej ludzi, tym ciekawsza wymiana! Wpadaj między godzinami 12:00 a 14:00.
Gdzie: Spółdzielnia Krzak, ul. Jazdów 10/6


 

Warsztaty badawcze dla wszystkich - Park Wilanowski
Zabierz ze sobą dzieciaki, lub zabierz drugą połówkę na ciekawą randkę. Podczas tego wyjątkowego spotkania będziecie mieli szansę eksplorować świat najmniejszych mieszkańców Ogrodów Królewskich na Wilanowie. Na miejscu korzystać będziecie z mikroskopów, lup i binokularów. Warsztaty mają charakter otwarty – możecie dołączyć w dowolnym momencie. Nie obowiązują zapisy a atrakcja mieści się w cenie biletu wstępu do parku. Godziny: 15:00-18:00.
Gdzie: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16


 

GRAND BAZAR - modne targi
Pozycja obowiązkowa dla zakupo-maniaków, miłośników mody i tych, którzy mają odświeżyć swoją garderobę. Owiane sławą cykliczne targi mody Grand Bazar wciąż cieszą się ogromną popularnością. Nie ma się czemu dziwić – spotkacie tu wielu polskich projektantów i marek, zarówno tych popularnych i rozchwytywanych, jak i tych bardziej off-owych. Jest w czym wybierać, w tym tygodniu pojawi się ponad sto stoisk. Nie zabraknie warsztatów dla dzieci i dobrej kawy.
Gdzie: Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy, ul. Bracka 25

 

 

To jak, co wybieracie?

 

Zdjęcia pochodzą z opisywanych wydarzeń serwisu facebook