Jedne z nich są zupełnie nowe, cieszą się wzięciem i stale trafiają na języki. Inne, mniej popularne, nieco starsze, równie warte uwagi. Znajdziecie tu serial historyczny o malarskich mistrzach, antyutopijne sci-fi, dokument kulinarny, kulisy pracy projektowej i opowieść o właścicielce jednego z modowych imperiów. Jest co oglądać!


Abstract: Sztuka designu
„Ważne są: treść, przekaz i uczucie. Ich połączenie. Projekt.” – tymi słowami rozpoczyna się oficjalna zapowiedź serialu. Poznacie tu kilku projektantów i ich podejście do tematu pracy twórczej. Spojrzycie na zlecenia ich oczyma i będziecie im towarzyszyć przez cały proces twórczy. Dowiecie się, jak wygląda wytyczanie trendów i współpraca między pracowniami. Ich wzajemny wpływ na siebie i otoczenie, sposób postrzegania świata i droga na szczyt. Do oglądania w serwisie Netflix.

 


Potęga Sztuki
Jest to mini-serial, dzięki któremu cofniesz się w czasie i zajrzysz do pracowni wielkich mistrzów. Zbiór opartych na faktach historii, w których zawarte zostały relacje między malarzami, ich emocje, światopoglądy i zaraz życia. Seria składa się z czterech odcinków, a każdy z nich dotyczy innych artystów i epok. Na ekranie spotkasz Caravaggio, Berniniego, Rembrandta, Davida, Van Gogha, Turnera, Picassa i Rothko. Szukajcie w Internecie lub na sklepowych półkach, płyty dostępne są między innymi w sieci salonów Empik. Swoją drogą, to bardzo dobry pomysł na prezent.


Zdjęcie pochodzi z serwisu Filmweb.pl

 

Girlboss – Szefowa
Bardzo luźne, pełne humoru i niejednokrotnie dramatu przedstawienie historii Sophii Amoruso, dziewczyny, która od drobnej kradzieży, przez sprzedaż ubrań w serwisie e-bay doszła do ogromnego sukcesu i wciąż rosnącego stanu konta. Serial został wyprodukowany na podstawie jej książki o tym samym tytule. Kobieta znana jest na całym świecie jako królowa biznesu. Z wykorzystaniem mediów społecznościowych stworzyła modowe imperium, w którym ubrania rozchodzą się jak świeże bułeczki.

 


Opowieść podręcznej
To właśnie jeden z tych seriali, przy których czeka się na następny odcinek jak na szpilkach. Historia Fredy, a w zasadzie June, brutalnie oddzielonej od rodziny, według nowego (fikcyjnego), amerykańskiego prawa zmuszanej do rytualnych stosunków seksualnych z ”komendantem” i rodzenia dzieci jemu i jego żonie wzbudza wiele niepokoju i innych, intensywnych emocji. Napięcie budowane jest tu nie tylko świetną fabułą, ale również obrazem, i to właśnie ze względu na niego znalazł się w tym zestawieniu. Klatki wyglądają jak płótna holenderskich artystów II połowy XVIIw. Do obejrzenia w serwisie Showmax.

 

Ciekawostka dla fanów: w 1990 roku powstał również film o tym samym tytule, obie ekranizacje oparte są na książce Margaret Atwood z roku 1985.


Chef`s Table
Serial dokumentalny przedstawiający losy szefów kuchni całego świata. Wybraliśmy go, ponieważ jedzenie przygotowywane przez tych ludzi również jest sztuką – od niezwykle atrakcyjnej ekspozycji, przez mnogość odpowiednio dobranych tekstur i konsystencji, po głęboki i wielowymiarowy smak (czego możemy się już tylko domyślać). Dzięki serialowi poznacie kulisy ich pracy, poglądy i fragmenty ich historii. Produkcja zmusza do przemyśleń nie tylko na temat tego, że w restauracyjnej kuchni znajduje się drugi człowiek. Sprawdźcie! Do oglądania w serwisie Netflix.
 

Sprawdź: Nowe, wiosenne menu w Fat Buddha

 

 

Ups, chyba właśnie zaklepaliśmy Wam wolne wieczory na kilka następnych tygodni...